“Про політичну ситуацію в Україні”

Заява звітно-виборної конференції Київської міської організації Всеукраїнського товариства “Меморіал” імені Василя Стуса.

У результаті перемоги на президентських виборах лідера Партії регіонів Віктора Януковича до влади в Україні прийшли сили, які відверто сповідують антиукраїнську політику керовану Москвою. Встановивши в країні диктатуру однієї партії, вони демонстративно ігнорують демократичний вибір України, нівелюють її економічну та політичну незалежність. Вперше за 19 років Українська держава опинилася перед реальною загрозою її знищення.

Нинішня влада здійснює наступ одночасно в різних напрямках:

- на національну пам’ять українців з метою не дати пізнати свою історію та звільнитися від комплексів національної меншовартості.

- на населення, яке несправедливою соціальною й національною політикою влада намагається переконати, що українці неспроможні збудувати цивілізовану державу й організувати своє національне життя;

- на бізнес, в напрямку знищення малого і середнього патріотичного підприємництва та зосередження крупного капіталу в руках космополітичної буржуазії;

Обіцяні українському народу економічні реформи та стрімке зростання добробуту на ділі обернулися економічними й територіальними поступками Росії, нечуваними боргами, зростанням цін на житлово-комунальні послуги, продукти харчування, загрозою поглинання російським Газпромом української газотранспортної системи та інших прибуткових виробництв.

Лиховісний процес капітуляції, який розпочався підписанням Харківських угод, згодом продемонстрував особливий цинізм у гуманітарній сфері.

Тотальне зросійщення України, яке “регіонали” мають намір законодавчо закріпити ухваленням антиукраїнського Закону про мови, спотворення – на догоду Кремлю – історії України, брутальне втручання СБУ у невластиві її діяльності сфери суспільного життя, згортання українських просвітницьких, культурних і націєтворчих програм, переслідування істориків і журналістів, свавілля російських спецслужб в Україні – все це свідчить про відновлення сталінсько – брежнєвських стереотипів, нав’язування ідеологем російського шовінізму та спроби “совєтизації” України. Новітні погроми українства відбуваються під супровід расистських заяв ідеологічного рупора чинної влади ксенофоба Дмитра Табачника. Демонструючи фізіологічну відразу до української нації, так званий міністр освіти і науки публічно зневажає наші національні цінності: мову, видатних українців, традиції, історію – все те, за що боролись і вмирали наші великі попередники. Патологічна ненависть Табачника до галичан трансформується у брутальні рефлексії з ознаками виродження особи. Проте навіть ця, очевидно хвороблива притаманність міністра, не спонукає Президента відправити його у відставку.

Національна влада не могла б миритися із зневагою держави та її народу, колоніальна адміністрація може… Бо тупо виконує вказівки метрополії. ЇЇ “фірмовий” стиль роботи – безцеремонність, брутальний цинізм, безкультур’я, прислужництво і запопадливість. Ці специфічні методи особливо проявляються під час “акцій” з викорінення в народу історичної пам’яті та європейськості. Саме тому обурення світової громадськості, зокрема, вчених-істориків викликало переслідування директора музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” Руслана Забілого, яке сигналізує про повернення до сумної і небезпечної практики тоталітарного минулого.

Сьогодні в Україні остракізму піддається кожний, хто ідентифікує себе з українством. Нашу державу намагаються перетворити в територію та зробити частиною РФ. Згаяний час може стати фатальним для України.

Реалії сьогодення в Україні змушують небайдужих людей почати серйозний процес об’єднання в боротьбі за незалежність держави, якій знову загрожує внутрішня небезпека, що підживлюється зовнішніми, зокрема проросійськими силами та їхньою «п’ятою колоною».

Тому мовчання для українця в умовах правління колоніальної адміністрації – це злочин. Нині ми проходимо тест на зрілість і європейськість національно-демократичних сил України. Незалежність і свобода - надто коштовні цивілізаційні цінності для кожного з нас, для України.

Прийнято звітно-виборною конференцією Київської міської організації товариства «Меморіал» 23 жовтня 2010 р.

Published on 25 October 2010