ЗАЯВА об’єднання демократичних сил «За чесні вибори!»

Об’єднання демократичних сил «За чесні вибори!» занепокоєне ходом виборчого процесу у м. Львові, заявляє про початок масових фальсифікацій на виборах і закликає не допустити реалізації сценарію спотворення волевиявлення львів’ян.

15 жовтня 2010 р. Львівська міська виборча комісія на своєму засіданні прийняла неправомірне рішення про створення дільничних виборчих комісій з чисельними порушеннями виборчого законодавства. ДВК сформовані не прозоро та не пропорційно; не оприлюднені дані про суб’єктів подання членів ДВК; вони налічують лише 18 членів, замість 24; комісії очолюють люди без досвіду; в комісії включені члени, які не проживають у Львові. Цим рішенням фактично унеможливлена участь в комісіях представників опозиційних політичних сил та їх подальший контроль за виборчим процесом.

Вночі з 20 на 21 жовтня Львівський окружний адміністративний суд залишив в силі рішення міської виборчої комісії. Таким чином цинічно розпочато та «узаконено» фальсифікацію виборчого процесу.

Відповідальність за ці дії покладаємо на представників правлячої коаліції – Партію Регіонів, Комуністичну партію України, Народну партію та їх сателітів, які мають фактичну більшість у кожній ТВК.

Також покладаємо відповідальність за це рішення на інші політичні сили, представники яких у Львівській міській виборчій комісії його підтримали. Вимагаємо від цих партій відкликати своїх членів комісії або взяти на себе політичну відповідальність за таку позицію.

З метою протидії фальсифікації виборів опозиційні демократичні політичні партії створили об’єднання «За чесні вибори!».

Ми створюємо єдиний координаційний центр для контролю за виборчим процесом. Ми забезпечимо участь наших спостерігачів на всіх дільницях для проведення паралельного підрахунку голосів, замовимо незалежне соціологічне опитування екзит-пол. Наші подальші дії щодо відстоювання чесних виборів будуть узгоджені, жорсткі та у разі потреби радикальні.

Звертаємось до всіх політичних партій національно-демократичного спрямування із закликом координації спільних дій для виступу єдиним фронтом для захисту демократії у Львові.

Звертаємось до всіх виборців Львова із закликом не стояти осторонь і захистити своє право на вільне волевиявлення.

Published on 25 October 2010