Фальсифікаціям - Ні! Віче "За чесні вибори" у Львові

24 жовтня у центрі Львова політичне віче, яке організували представники 14 партій об’єднання «За чесні вибори», зібрало близько двох тисяч людей. Мета учасників заходу – не допустити фальсифікацій на місцевих виборах.

Ведучий віче Юрій Антоняк наголосив на реальності загрози фальсифікації чинною владою результатів волевиявлення громадян через махінації у сформрваних неправовим чином комісіях. "Закон вони писали під себе,але навіть ці рамки виявились для них завузькими" - наголосив він.

«Фальсифікації планують проводити у виборчих комісіях під час підрахунку голосів. Запобігти порушенням можна тільки, якщо ми всі до одного вийдемо і проголосуємо, – заявив представник КУНу, екс-мер Львова Василь Шпіцер. – Звертаюся до фальсифікаторів: 2004-го вас упіймали за руку і як наслідок виник Майдан… На жаль, м’яка помаранчева влада не покарала фальсифікаторів і у них знову засвербіли руки… Якщо таке станеться у Львові, львівська революція буде з іншими барвами, більш густішими, це будуть барви Української Повстанської Армії, це будуть барви українських націоналістів».

Занепокоєння, що «вся Україна вже під Регіонами», висловив голова Львівської міської організації Республіканської християнської партії Богдан Панкевич.

Натомість народний депутат від «Нашої України» Володимир В’язівський підкреслив необхідність консолідації зусиль у протидії фальсифікаторам та розповів, що через загрозу фальсифікації виборів нашоукраїнці ще у п'ятницю отримали наказ «знайти спільну мову в комісіях з побратимами і захистити кожен голос».

Емоційною була промова депутата Львівської міської ради Юрія Кужелюка, що балотується від «України соборної». За його словами, він хоче перемоги своїй партії, але перемоги чесної. Кужелюк закликав чинити опір Регіонам, КПУ, партії Литвина та «хруням, які співробітничають з ними». Регіони, певен депутат, хочуть «тупо написати результати виборів», до чого навіть свого часу не вдалися представники СДПУ(о). «Списки складу виборчих комісій переховують, бо вони бояться, що буде видно усіх «хрунів», – додав Кужелюк. «У Львові Партія регіонів ніколи не переможе, а їм поставили планку 15-20% і здобути найвищу посаду у місті. Давайте зробимо так, щоб Львів залишився символом опору, бо ганьба нам буде», – підкреслив Юрій Кужелюк.

«Не бійтеся бути українцем, – сказав кандидат у мери від ВО «Свобода» Юрій Михальчишин, – не бійтеся захищати своє, не бійтеся темряви, бо буде світанок». Він наголосив, що «Львів не продається, а львів’яни не здаються», і що тепер «асвабадітєлі» не дочекаються, щоб львів’яни переховувалися по лісах.

До об’єднання опозиційних сил закликав народний депутат Тарас Стецьків. «Наше завдання – припинити ділитися на партійні квартири, бо так ми Партію регіонів, цю орду, з України не приберемо… І питання не в їхній силі, а в нашій слабкості. Нам потрібна одна сильна українська партія», – сказав Стецьків.

Published on 25 October 2010