Борець

Нещодавно у Львові побачила світ книга про людину, яка все своє життя присвятила боротьбі за українську державність та наповнення її власним національним змістом. «Юрій Борець: людина, воїн, меценат», - так називається праця дружини героя книги Тетяни Борець та науковця Євгена Перепічки.

Хто з українських патріотів не чув імені Юрія Борця, хто не читав його книг чи статей, скільки авторів, читачів, кіноглядачів вдячні йому за щедру меценатську допомогу у виданні книжок чи створенні кінофільму «Залізна сотня»? Тож добре слово і щира вдячність належиться авторам книги, присвяченій світлій пам’яті Юрія Борця, до якої увійшли спогади про цю непересічну особистість, авторські публікації про участь у національно-визвольній боротьбі ОУН-УПА, життя у вимушеній еміграції, роздуми про українські проблеми та українську перспективу, фотографії з родинного архіву. Також збірка містить ряд цікавих та рідкісних документів, публікацій, листів, які яскраво ілюструють і ґрунтовно аргументують основний матеріал.

Через роки і кордони до нас сьогодні звертається Юрій Борець: «Мені особисто здається, що більшого щастя на землі не існує, ніж щастя служити своїй Батьківщині в ім’я її розквіту.

Найбільшою раною України стало духовне, ідеологічне понівечення. Ані матеріальні втрати, ані фізичні жертви, …ні екологічна, чорнобильська катастрофа не підлягають порівнянню з нашими втратами в духовній сфері. Ця руїна називається байдужістю.

Молодь – це золотий фонд України. Ви несете відповідальність за долю українства, тому мусите робити все, аби покращити її… нехай для вас буде прикладом життя видатних патріотів України, їхня героїчна боротьба…

Не від ваших дідів, не від ваших батьків, а тільки від вас залежить майбутня доля нашої Батьківщини, ваших дітей та онуків, які житимуть у вільній, багатій і щасливій державі, …або ми знову повернемося до тоталітаризму, неволі і яничарства…»

Доля подарувала мені щастя певний час тісніше співпрацювати з Юрієм Борцем, який допомагав у виробленні напрямних для організації молодіжного патріотичного руху, надавав конкретні поради щодо дій в тій чи іншій ситуації, фінансував видання, зокрема газету СУМ «Сумщина» «Гроно», збірки Дмитра Донцова, книги з історії національно-визвольних змагань та на актуальну тематику.

Він був не лише великим і щедрим патріотом, хоробрим воїном, успішним підприємцем, але й прискіпливим дослідником, гострим публіцистом, вдумливим аналітиком та талановитим організатором. Ці риси доволі рідко поєднуються в одній людині, і велике щастя для нас, що Господь зупинив свій вибір саме на Юрію Борцеві, який свій дар щиро використав на благо української нації.

«Усе свідоме життя Юрія – це суцільна і безперервна боротьба: у молодості – за визволення України з неволі, під сучасну пору – за побудову незалежної, суверенної і справді Української національної держави», - під цими словами командира УПА Василя Кука підпишеться кожен, хто знав Борця.

Книга поширюється безкоштовно і розрахована на широке коло читачів, проте насамперед вона адресується українській молоді, в яку вірив, яку виховував і на яку сподівався Юрій Борець.

Віктор РОГ

Published on 19 October 2010