На сході – ОУН

З нагоди минулого дня Покрови Пресвятої Богородиці, що відзначається і як день українського війська та свято УПА, в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі відбулася презентація колективного збірника "Діяльність підпілля ОУН на Сході України", виданого Східноукраїнським дослідницьким центром "Спадщина" в Дніпропетровську 2010 р.

Збірник представляли автори двох статей: В’ячеслав Труш із міста Лозова на Харківщині (стаття "Діяльність ОУН (б) на Харківщині") та Олександр Добровольський з Донеччини (стаття "Українське відродження на Донбасі в роки Другої світової війни"). Працю присвячено пам’яті передчасно померлого історика Дмитра Куделі з Дніпропетровська.

У своїх виступах В’ячеслав Труш і Олександр Добровольський розкрили багатство архівних матеріалів про активну діяльність похідних груп ОУН і націоналістичного підпілля на теренах Східної України. Вони спростували міф про відчуженість східноукраїнських земель від визвольної боротьби УПА та діяльності ОУН. З болем Олександр Добровольський розповів, що під час німецької окупації на терені Донбасу діяло більше українських шкіл, ніж у незалежній Україні. Відбулася жвава дискусія, започаткована виступом харківського краєзнавця Владислава Проненка. Книгу можна придбати в крамниці Свято-Дмитрівського храму м. Харкова (Полтавський шлях 44).

Прес-служба ХПЄ УАПЦ

Published on 18 October 2010