Регіонали хочуть запровадити партійний підручник історії - В'ятрович

Історики застерігають «Партію Регіонів» та «Єдину Росію» від спроб творення партійних історичних комісій та «єдиноправильних» підручників історії.

Депутат Державної думи Росії Сергій Марков заявив про необхідність створити на базі Партії регіонів та «Єдиної Росії» спільну комісію для вироблення “єдиного підходу до історії». Зі свого боку перший заступник глави Партії регіонів, спікер кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що вважає вирішення цього питання історичним обов'язком влади.

Історик Володимир В’ятрович вважає, що заява Маркова – це спроба перекинути в Україну небезпечну російську практику підпорядкування історії інтересам однієї партії.

«Історія СРСР із сумнозвісним «Коротким курсом ВКП(б)» є свідченням загрозливості такої практики для науки, і для держави, яка практикує таку політику», — наголосив науковець.

Пан В’ятрович зазначив: «Дана ініціатива є черговою в ланцюгу здачі базових елементів Української держави російським націоналістам: порушення територіальної цілісності через підписання “чорноморських угод”, підготовка до прийняття нового закону про мови, повернення корупції та русифікація в освіті».

«Я певен, — продовжує історик, — що академічна громадськість не опустить встановлення партійного контролю над наукою, повернення практики коли дослідження здійснювалися «на виконання рішень з’їзду КПСС».

Published on 13 October 2010