Автопробіг до Холодного Яру

9 жовтня учасники національного автопробігу вшанували пам’ять героїв Холодноярської республіки.

У заході взяли участь близько 30 екіпажів і понад 100 учасників з Києва, Нікополя, Запоріжжя, Полтави, Миргорода та інших міст. Два береги Дніпра символічно зійшлися на Холодноярщині, у центрі нашої країни.

Авто учасників автопробігу були прикрашені національними прапорами та чорними стягами Холодноярської республіки з написом “Воля України або смерть”. Кульмінацією акції стало закладення дубового гаю у селі Медведівка поряд з пам’ятником козацькому отаману Максиму Залізняку.

Учасники автопробігу поклали квіти до пам’ятника письменнику Юрію Горлісу-Горському в селі Мельники, авторові книги «Холодний Яр», учасникові подій 1919-22 років.

Учасники автопробігу також відвідали Дуб Максима Залізняка. 1100-літній дуб обхватом 8,9 метра, що росте за селищем Буда Чигиринського району Черкаської області. Це одне з десяти найбільших дерев у Європі. Під його шатром відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Тарас Шевченко, отамани Гайдамаччини та Холодноярщини.

Презентацію художніх творів про героїв Холодного Яру провели письменник та дослідник холодноярської історії, керівник Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль та автор культового роману «Чорний ворон» (назва у іншому виданні «Залишенець») Василь Шкляр. Хоча книжка Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр», упорядником якої виступив Роман Коваль, і витримала 12 перевидань, а нещодавно виданий у двох видавництвах роман «Чорний ворон» вже практично розкуплений, популяризація знань про звитяжну боротьбу холодноярців під прапором «Воля України або смерть!» залишається на часі.

Кожен з близько трьох десятків екіпажів з-поза меж Черкащини протягом акції подолав від 500 до 1000 км.

Автопробіг організований з ініціативи Громадського об’єднання «Українська альтернатива».

Published on 11 October 2010