Влада провокує знесення меморіальної дошки Патріархові УГКЦ

Як повідомив відповідальний секретар Комісії з питань топоніміки й охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради Олексій Хорошковатий міська влада готує грунт для знесення меморіальної дошки видатному релігійному і громадському діячу України, багатолітньому політв'язню сталінських таборів, патріарху Української Греко-Католицької Церкви Йосипу Сліпому ( http://kp.ua/daily/071010/246974/ ). Ця дошка була встановлена у серпні 2005 року зусиллями громадських організацій Харкова та Світового Конгресу Українців на будинку колишньої пересильної в'язниці («Тюремний замок») за адресою: Харків, вул. Малиновського, 5, де у 1960-х роках перебував Патріарх Йосип під час свого арешту (Тепер у цьому будинку розміщуються підрозділи міліції Ленінського району м. Харкова).

Рішенням засідання Міської комісії з питань топоніміки й охорони історико-культурного середовища від 30.03.2010 р., (п. 2 протоколу) рекомендувало відмінити розпорядження Харківського міського голови № 1630 від 14.07.2005 р. про дозвіл на встановлення вищезгаданої меморіальної дошки. На думку української громадськості таким рішенням ксенофобськи налаштовані чиновники Харківської міської ради дають сигнал деструктивним силам краю щодо можливого самовільного демонтажу дошки. Вже отримана інформація про ймовірні акти вандалізму щодо меморіальної дошки Патріархові УГКЦ Йосипові Сліпому найближчим часом.

Українська громадськість Харкова, віряни української греко-католицької церкви вважають ухвалу Міської комісії з питань топоніміки й охорони історико-культурного середовища від 30.03.2010 р. щодо долі меморіальної дошки Патріархові УГКЦ Йосипові Сліпому як провокативну і таку, що руйнує на Харківщині засади громадянського суспільства, створює підстави для міжконфесійного і міжнаціонального розбрату, а також спонукає до ескалації суспільної напруженості у багатоетнічній українській спільноті.

Українськими організаціями краю надіслані тривожні телеграми на адресу Президента України Віктора Януковича і Міністра Внутрішніх справ України Анатолія Могильова щодо недопущення провокацій навколо меморіальної дошки Патріархові УГКЦ блаженнійшому Йосипові Сліпому у Харкові.

Павло Клененко, Харків

Published on 11 October 2010