Черговий випадок міліцейського свавілля у Шевченківському РУВС

8 жовтня 2010 р., у п’ятницю, о 12:00, в прес-центрі Української інформаційної служби (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9) відбудеться прес-конференція щодо чергового випадку міліцейського свавілля у Шевченківському РУВС, а саме незаконного затримання та побиття волонтера благодійної акції «Пробіг заради життя» Микити Дяченка – студента Міжнародного Університету Фінансів при КПІ.

4 жовтня працівники Шевченківського РУВС незаконно затримали Микиту Дяченка, коли той займався реєстрацією учасників на благодійну акцію, яка передбачає збір коштів на лікування, догляд та підтримку дітей, які живуть з ВІЛ. Зі слів хлопця, міліціонери проігнорувавши його пояснення, почали застосовувати по відношенню до нього насилля та грубу фізичну силу і тривалий час безпідставно утримували його в Шевченківському РУВС. Після втручання в справу юристів, хлопець був відпущений без жодних пояснень затримання. На даний час підготовлене подання до МВС та Прокуратури і правозахисних організацій щодо неправомірних дій працівників міліції та спроб приховати від громадськості саму подію.

Одразу після того, як інформація про цей інцидент з’явилася в інтернеті, представник правоохоронних органів відвідав навчальний заклад Микити Дяченка та запропонував хлопцю «проїхатися на місце подій, щоб відтворити ситуацію», оскільки вони володіють недостатньою інформацією про інцидент.

Організатори прес-конференції занепокоєні надто пильною увагою МВС до особи студента, і припускають, що поведінка правоохоронців обумовлена спробою приховати свої правопорушення та здійснити тиск на Микиту Дяченка.

У прес-конференції візьмуть участь:

Микита Дяченко – постраждалий, волонтер акції «Пробіг заради життя»

Жанна Савич – член правління Всеукраїнської благодійної асоціації «Рівний рівному», відповідальна за роботу з волонтерами

Сергій Кузан – представник громадськості, юрист.

Також на прес-конференцію запрошені речник ГУ МВС Володимир Поліщук та представники КМДА.

Нагадаємо, що Шевченківський РУВС відомий резонансною справою щодо загибелі за нез’ясованих обставин студента Ігоря Індила, слідство по якій триває і дотепер.

Довідка: акція «Пробіг заради життя» відбудеться 9 жовтня на Майдані. Метою акції є привернення уваги громадськості до кризової ситуації щодо захворюваності населення України на ВІЛ/СНІД, пропагування здорового способу життя серед молоді та збір благодійних коштів на лікування, догляд та підтримку дітей, які живуть з ВІЛ.

Організатор акції: Всеукраїнська благодійна асоціація «Рівний – рівному» за підтримки представництва ООН в Україні та Київської міської державної адміністрації..

Акредитація журналістів безпосередньо перед прес-конференцією за редакційними посвідченнями.

Контактна особа: Сергій Кузан, тел. 063 804 29 66

Published on 7 October 2010