Зупинимо фальсифікаторів історії

Нова-стара влада запопалася переписувати історію. Зі сторінок підручників викидають розділи про Крути, УПА, Помаранчеву революцію. Натомість пропонують «толерантний варіант» глянцево-гламурної історії Російської імперії. Але і в цьому варіанті виявилось безліч «білих плям», і то, як на мою думку, «білими» ці плями є не тому, що не досліджені, а тому, що їх старанно і свідомо заретушували.

Нам пропонують вивчати і шанувати Петра І, Єкатєріну ІІ, графа Воронцова та інших «строітєлєй і собіратєлєй», але «чомусь» і з сучасних «спільних підручників», і з кіношних «блокбастерів» та пропагандистської московської літератури дивним чином зник цілий пласт, який був доволі широко представлений в шкільних програмах ще за часів мого дитинства.

Повстання під проводом Івана Болотнікова
Повстання під проводом Кіндрата Булавіна
Повстання під проводом Степана Разіна
Повстання під проводом Омеляна Пугачова
Заколот декабристів…

Цей ряд можна продовжувати досить довго, але мета новітніх фальсифікаторів зрозуміла. Вони намагаються вихолостити з народної пам’яті незаперечний факт, що в історії московської імперії завжди знаходилися сили, які зі зброєю в руках протестували проти самодержавного деспотизму. «Тішь да гладь да божья благодать» - таку милу картинку російська влада пропонує як ілюстрацію до власного минулого і сучасного. Не згадують імен революціонерів Дмитра Каракозова, Віри Засулич, Софії Перовської, Миколи Кибальчича…

Бояться? І не дарма.

Тож звинувачуючи українських істориків у політизації нашого минулого, перегляді «сторінок спільної історії», не забудьте витягнути колоду з власного ока, може проясниться. А ми допоможемо.

Віктор РОГ

Published on 5 October 2010