4 жовтня у Харкові пройшла акція проти законопроекту "Про мови в Україні"

Українська громада міста зібралась на майдані Конституції задля того, щоб висловити свій протест проти винесення законопроекту "Про мови в Україні" на розгляд Верховної Ради.

Як відомо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект № 1015-3 "Про мови в Україні". Цей законопроект – докладна інструкція зі знищення української мови в усіх сферах суспільного життя. Якщо його приймуть, українська швидко зникне зі шкіл і вишів, з телебачення й кінотеатрів, книгарень і крамниць, органів влади і війська. Українці стануть людьми другого сорту у власній країні, а сама Україна після цього швидко перетвориться на російську провінцію: недаремно Людміла Путіна заявила, що межі Росії проходять там, де й межі російської мови.

Згідно експертному висновку вченої ради Києво-Могилянської академії, цей законопроект має бути знятий з розгляду у Верховній Раді як такий, що суперечить основоположним принципам Конституції України, вимогам Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов і становить загрозу цілісності української держави та самому її існуванню; необхідно розробити концептуально інший, новий законопроект за участі фахівців, а не представників окремих політичних сил.

Під час акції її учасники намагались "достукатись до влади" за допомогою пластикових пляшок та відер, з гучномовця лунали промови та заклики до можновладців: "Займіться ділом, а не язиком!", "Єдина мова – єдина держава!", "Ми проти закону про мови!", "Хочеш двомовності – вивчи українську!" В акції прийняли участь представники різних верств населення: вчителі, лікарі, приватні підприємці, студенти. Від можновладців вимагали зайнятися нарешті справами, які реально покращать життя українців , а не розколювати Україну за мовною ознакою. Акція проходила без використання будь-якої партійної чи організаційної символіки – виключно під державними прапорами.

Аналогічні протестні акції в цей день пройшли також у Києві, Львові, Чернігові.

Українська громада Харкова

Published on 4 October 2010