Чергова перемога у «Справі істориків» - «Тюрму на Лонцького» заберуть від СБУ

Після значного тиску громадськості влада відновила передачу Національного музею «Тюрма на Лонцького» з-під управління СБУ. Президент Віктор Янукович доручив Азарову та Хорошковському повернутися до цього питання — про це розказав Глава адміністрації президента Сергій Льовочкін — повідомляє «Українська правда».

В музеї задоволені, що нарешті відновлено процес передачі Музею та вважають доручення Президента правильним кроком, адже СБУ не має управляти музеями.

Руслан Забілий, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького», говорить, що прийняти таке рішення Президента змусив тиск громадськості.

«Передача музею від СБУ була запланована одразу, коли створювався музей, і ми всі знали, що це — наш обов’язок перед українською громадою», — розповідає Лідія Тополевська, співробітник «Тюрми на Лонцького».

Нагадаємо, 3 лютого Кабінет Міністрів України передав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» в підпорядкування Українського інституту національної пам’яті. Натомість уряд Азарова вже 19 березня через доручення віце-прем’єр-міністра п.Тігіпка зупинив передачу і залишив музей в СБУ.

«Втручання влади, особливо спецслужб у роботу науковців — неприпустиме. Ми вже відчули це на собі — зараз, після вилучень СБУ, практично паралізована підготовка нової експозиції про дисидентів. Але віримо, що активна позиція світової та української академічної спільноти не допустить продовження тиску», — говорить Руслан Забілий.

Музей «Тюрма на Лонцького» розташований в приміщенні колишньої тюрми КГБ і Гестапо у Львові. Перша експозиція, створена силами львівської громади відкрилася 28 червня 2009 року. 14 жовтня 2009 року музей отримав статус національного.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Published on 20 September 2010