Бандерівці в боротьбі

У рамках програми Форуму видавців у Львові 17-18 вересня в приміщенні Національного музею «Тюрма на Лонцького» та Артгалереї на вул. Руській, 10 відбулися презентації книги Святослава Липовецького «Організація Українських Націоналістів (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби». Книга вийшла в світ у 2010 році у видавництві «Українська видавнича спілка» і є спробою популярного ілюстрованого начерку історії, ідеології, постатей революційної ОУН. Зробити це у виданні кишенькового формату вкрай непросто, але авторові це вдалося. Ошатно оформлене і багато ілюстроване (зокрема, світлинами з архівів Центру Дослідження Визвольного Руху та Центру Національного Відродження) видання безперечно є знаковою подією серед книг, присвячених національно-визвольній боротьбі українського народу у ХХ столітті, адже серед них дійсно бракує популярних, цікавих і зрозумілих для дітей та молоді видань.

Книжка є першою ластівкою амбітного видавничого проекту автора «SERVUS» і зараз проходить серію презентацій по всій Україні, організовану Молодіжним Націоналістичним Конгресом. Зустрічі з читачами, окрім Львова, вже відбулися в Києві, Тернополі, Луцьку, Рівному, Острозі, Калуші.

В ході львівських презентацій прозвучали виступи автора, директора музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, заступника голови МНК Сергія Кузана, історика Миколи Посівнича, представника КУН Василя Шпіцера, координатора ініціативи «Оновлення країни», керівника ЦНВ на Львівщині Юрка Антоняка, голови МНК Ярослава Іляша, письменника, видавця та громадського діяча Ярослава Сватка. Всі вони підкреслювали гостру актуальність та потрібність видання в сучасних умовах, коли правлячий промосковський режим намагається відібрати в народу його справжню історію, ревізуючи шкільні підручники та переслідуючи істориків. Не бракувалo добрих слів і на адресу автора. Виступаючі підкреслювали його незаперечний талант популяризатора, вміння кількома влучними штрихами, як вмілий графік, виокремити суть і характерні риси описуваного феномену.

Символічно, що презентація в музеї «Тюрма на Лонцького» відбувалася безпосередньо після панахиди пам’яти жертв першої совєцької окупації Галичини у 1939 році.

Присутні висловлювали впевненість у тому, що боротьба ОУН за Українську Самостійну Соборну Державу завершиться перемогою, бажали автору дальших творчих успіхів в ім’я України.

Книгу можна придбати, зголосившись за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, п. 4, тел. (044) 234-70-20.

Юрій АНТОНЯК

Published on 20 September 2010