Тернополяни вимагають закрити кримінальну справу проти Руслана Забілого

Патріотичні організації Тернополя провели пікет перед обласним управлінням СБУ. Таким чином активісти висловили свій протест тиску спецслужби на історика, директора національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

„Своїм мітингом ми показали, що хочемо жити в демократичній країні, де свобода думки і свобода слова не є порожніми словами. Недопустимо, щоб людину, яка докопується до правди, невигідної владній верхівці, переслідували і залякували”, - розповів один із лідерів громадського об’єднання „Українська справа” Михайло Ратушняк.

Мітингувальники, частина з яких є студентами історичного факультету місцевого педагогічного вузу, тримали плакати з написами „Забілий віз інформацію мені” – маючи на увазі те, що тільки завдяки роботі таких людей, як Руслан Забілий, молоді українці можуть отримати правдиву інформацію про визвольну боротьбу своїх предків. Активісти також мали в руках транспаранти з гаслами „Хорошковський – байстрюк Берії”, „СБУ не КГБ”, „Руки геть від Української Історії”.

„Вимагаємо закрити сфабриковану справу стосовно Руслана Забілого, відновити розсекречення документів на тему Голодомору та українських визвольних змагань та відправити у відставку голову СБУ України Валерія Хорошковського”, - зачитав вимоги пікетувальників керівник громадської ініціативи «Оновлення країни» в Тернопільській області Олег Вітвіцький.

До пікетувальників вийшов перший заступник начальника управління СБУ в Тернопільській області Володимир Іванюк. Він подякував молоді за активну громадську позицію і обіцяв передати звернення в Київ.

Published on 17 September 2010