Готуй нових борців, «Холодний Яре»!

Нове, 12 перевидання легендарного роману Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр» презентували в Одесі віце-президент Історичного клубу «Холодний Яр» історик Віктор Рог та керівник Центру Національного Відродження Тарас Рондзістий, які прибули до «перлини біля моря» на запрошення місцевого Українського клубу.

«Є книжки, від яких неможливо відірватися. Саме такою є книга «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського», - зазначив Віктор Рог, представляючи захоплюючу і правдиву книгу про добу національно-визвольних змагань першої половини минулого століття.

«Ми усвідомлюємо вагомість твору для українців, бо він дає відчути, що ми є синами і дочками Великої Нації – войовничої, сильної, веселої, із зухвалими вогниками в очах.

Вірю, що й надалі вороги боятимуться Холодного Яру – символу української незламності, а книга “Холодний Яр”, як і колись, покличе до рішучої боротьби тисячі українських романтиків, які здобудуть-таки Українську Україну, в ім’я якої творив, боровся і загинув великий українець Юрій Горліс-Горський.

30 літ захищав він Україну із самопосвятою, “без пихи і гордині”, залишаючись, попри страшні випробування, товариським і людяним. Його життя – це приклад, як треба любити Батьківщину», - сказав історик, котрий ознайомив аудиторію з життєписом автора та коротко виклав зміст роману.

«Ми хотіли би, щоби книга дійшла не тільки до істориків, не тільки до тих, хто займається виховною роботою. Ми хотіли би, щоби вона дійшла до пересічного громадянина, тому що чудово розуміємо, що вона внесе неабияку лепту в розкриття сторінок нашої історії та виховання свідомих, активних українських патріотів», - наголосив Тарас Рондзістий.

Всі книги, які привезли гості з Києва до Одеси, було розкуплено, отже і сьогодні, через 75 років після виходу першого видання, «Холодний Яр» готує нових борців.

Василь БЕРЕЗА

Published on 17 September 2010