Одесити знайомляться з націоналізмом

«Антологія українського націоналізму» - перший том двотомника з такою назвою презентували в Одесі. Презентацію провів упорядник видання – історик, редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог.

До антології увійшли короткі біографії та витяги з основних праць ідеологів українського націоналізму, зокрема Степана Бандери, Миколи Сціборського, Дмитра Донцова, Олени Теліги, Ярослава Стецька, Олега Ольжича, одесита Юрія Липи та інших. Це вже друге видання книги. Перше менше ніж за рік з успіхом розійшлося серед читачів – тому і виникла необхідність в перевиданні. Книгу вже презентували в багатьох містах України, тепер вона дійшла і до Одеси.

«Це перше і унікальне видання такого типу, де під однією обкладинкою зібрані основоположні праці провідних ідеологів українського націоналізму. Сюди увійшла добірка праць, починаючи від трактату «Самостійна Україна» Миколи Міхновського від 1900 року, і завершуючи працею «Свята спільнота» Володимира Яніва – видатного філософа, котрий написав свій текст у 1949 році. Зараз готується другий том антології, який має вийти до кінця року. До нього увійдуть тексти авторства другої половини минулого століття», - розповідає Віктор Рог.

За словами упорядника антології, добирати тексти для книги було не просто. До першого тому ввійшли тексти, в яких упорядник намагався охопити всі аспекти ідеології українського націоналізму. Окрім того ця вартісна книга спростовує ряд міфів і нашарувань щодо ідеології і практики українського націоналізму:

«Зокрема, книга вщент розбиває міф про те, що український націоналізм є якимось виключно вузько галицьким витвором. Більшість ідеологів, тексти яких увійшли до збірки, уродженці Великої України. Дмитро Донцов з Мелітополя, Микола Міхновський з Київщини, Дмитро Андрієвський з Полтавщини, Олег Ольжич та Микола Сціборський з Житомира, Роман Бжеський з Чернігівщини, Юрій Липа з Одеси, а Олена Теліга взагалі народилася в Петербурзі», - підкреслює історик.

На запитання, яким чином можна придбати книгу, Віктор Рог відповів, що поширюється вона і через книгарні, і через мережу патріотичних організацій, можна замовити антологію поштою, зробивши заявку за адресою 01034, м. Київ -34, вул. Ярославів Вал, 9 пом. 4 тел. (044) 234-70-20, а в Одесі книга продається в «Українській книгарні» пані Галини Дольник.

Богдан Осинський

Published on 17 September 2010