«СБУ – московські шавки!» У Києві відбулася акція проти свавілля контори Хорошковського

15 вересня під стінами будівлі Служби безпеки України представники патріотичної громадськості провели акцію протесту про свавілля з боку працівників СБУ. Приводом послугувало затримання львівського історика, директора музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого на київському залізничному вокзалі і вилучення у нього ноутбука з історичними матеріалами з архіву СБУ, а також обшук в кабінетах співробітників музею.

В акції взяли участь відомі українські музичні виконавці, поети, письменники, історики, журналісти, громадсько-політичні діячі, серед яких фронтмен гурту «Тартак» Сашко Полонинський, письменниця Оксана Забужко, колишні політв’язні Левко Лук’яненко, Євген Сверстюк, Василь Овсієнко, Степан Хмара, журналіст Вахтанг Кіпіані та інші. Також на захід прибуло чимало громадських організацій і партій – КУН, УНП, товариство «Меморіал», громадська ініціатива «Оновлення країни», Молодіжний Націоналістичний Конгрес, ФРІ і т.д.

Учасники акції, загалом – більше сотні осіб, взяли з собою диски з «секретною інформацією» і пішою колоною пішли до будівлі СБУ «здаватися». Демонстранти вигукували гасла на кшталт «Історикам – свободу!», «Хорошковському - ганьба!», «СБУ – московські шавки!». Біля будівлі Служби безпеки мітингувальники з дисків, які взяли з собою, виклали символічну цифру 37 (із знаком запитання), таким чином натякаючи на те, що в Україну повертаються політичні репресії.

Як зазначив один з організаторів заходу історик Володимир В’ятрович, який свого часу очолював архів СБУ, контора Хорошковського, розпочинаючи репресії проти українських істориків, хоче відгородити українське суспільство від історичної правди, зокрема, й про визвольні змагання середини ХХ ст., про діяльність ОУН-УПА.

Абсолютна більшість учасників заходу сходиться на тому, що репресії проти співробітників львівського музею «Тюрма на Лонцького» є нічим іншим, як спробою вислужитися перед Кремлем. Цілком можливо, що й на замовлення (чи взагалі за наказом?) ФСБ…

Сергій Багряний, УІС

Published on 16 September 2010