В Одесі презентували Українську Інформаційну Службу

15 вересня в одеському прес-центрі АЛЬТЕРНАТИВА відбулася презентація Української Інформаційної Служби та її сайту «Український погляд» http://www.ukrpohliad.org.

Презентуючи інформаційну службу, учасники прес-конференції, редактор УІС Віктор Рог та редактор сайту Ярослав Сватко обговорили питання сучасної інформаційної політики в Україні.

Зокрема редактор «Українського погляду», політолог Ярослав Сватко відмітив, що важливим аспектом сучасної інформаційної політики є комунікації між різними середовищами, а не лише політичними.

«Так склалось, що українські політики знаходяться в своєму інформаційному просторі. Вони не просто не знають проблем інших середовищ, вони часто мають викривлену інформацію про інші середовища, живуть міфами та не володіють реальною інформацію. Це дуже серйозне питання цілісності українського суспільства, бо в багатьох випадках ці міфи породжують не тільки непорозуміння, але й, наприклад, сепаратистські тенденції», - зазначив Ярослав Сватко.

Він наголосив, що сьогодні немає однозначних відповідей на те, яким чином створювати засоби комунікації, які б працювали з різними середовищами, але є спроби це зробити.

«Український погляд» – одна із таких спроб, де максимально враховані потреби споживачів інформації. Ярослав Сватко також підкреслив, що сьогодні в українському інформаційному просторі домінують інформаційні приводи, причому це приводи не про реальні події, а про віртуальні, про бажання політиків щось заявити.

«Коли редакція фільтрує інформаційний потік під таким кутом зору, вона робить отримувачу інформації дуже корисну сервісну послугу. Звичайно, є споживачі, які потребують мати весь інформаційний потік, але це переважно професіонали інформаційних служб, а звичайні споживачі мали б бути вдячні за таку обробку. Крім того, сьогодні є така ситуація, коли споживач має можливість вибору джерел інформації, і головними критеріями є стиль подачі та довіра до джерела. Оце і є ті вимоги, якими буде керуватися «Український Погляд» в своїй діяльності», - наголосив Ярослав Сватко.

Водночас учасники прес-конференції розповіли про те, що незабаром на «Українському погляді» з’явиться розділ блогів, в тому числі й для українців, що живуть за кордоном.

«Оскільки Українська Інформаційна Служба є міжнародною, свої блоги на нашому сайті будуть мати, наприклад, Аскольд Лозинський з США (колишній президент Світового Конгресу Українців), чи Андрій Гайдамаха (колишній керівник української служби Радіо «Свобода»). Таким чином створюється соціальна мережа українців, які живуть в різних куточках світу, і по різному дивляться на ті проблеми, які постають перед українським суспільством, бо просто мають досвід різних держав, знають, як там вирішувалися ті, чи інші проблеми», - зазначив редактор УІС Віктор Рог, який наголосив, що в своїй діяльності УІС керуватиметься принципом «Оператвність, достовірність, актуальність».

Марина Губська

Published on 15 September 2010