На могилі останнього командира УПА освячено пам’ятник

12 вересня, на батьківщині останнього Головного Командира УПА Василя Кука,у селищі Красне на Львівщині, було урочисто освячено пам’ятник на його могилі.

На відкриття прибули народні депутати України, делегації громадських організацій та політичних партій не лише з Львівщини, але й сусідніх областей та міста Києва. Були присутні депутати обласної ради, місцева адміністрація. Також була чисельна делегація Братства ОУН-УПА на чолі з головою Михайлом Зеленчуком, а також делегація Спілки Офіцерів України, яку очолював капітан першого ранґу Євген Лупаков. Серед присутньої численної родини був син Василя Кука Юрій, а серед організаторів події слід відзначити участь дочки Президента УГВР Кирила Осьмака Наталії.

Виступаючи на мітинґу багато учасників, зокрема історик Володимир В’ятрович та член Наглядової Ради музею “Тюрма на Лонцького” Ірина Калинець говорили про актуальність боротьби Василя Кука за збереження пам’яті про боротьбу УПА в сьогоднішніх умовах та значення пам’яті про УПА для тривкості національної ідеї.

Пам’ятник виконано у традиційному українському військовому стилі — він нагадує хрести на козацьких могилах та військові хрести на могилах Січових Стрільців. Автором проекту є лавреат Шевченківської премії Микола Малишко, який відомий іншими роботами, що увічнюють пам’ять національних діячів: пам’ятником Стусу та козацьким хрестом на місці розстрілів української інтеліґенції в урочищі Сандормох.

Published on 13 September 2010