Режим в Україні повертається до совєтської тактики й імітує Кремль

Шість представників Служби безпеки України (СБУ) 8 вересня 2010 року на Київському вокзалі затримали директора Національного Меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого. Меморіал - це нещодавно відкритий музей жертв репресій у Лонцькій в’язниці у Львові, Західній Україні, де тисячі українських політичних в’язнів постраждали від польських, нацистських та совєтських режимів. Пан Забілий історик, який є куратором "Меморіалу" і виступає в якості дослідника та архівіста.

Пан Забілий був затриманий щойно прибувши на поїзді зі Львова. Він перебував у повній ізоляції більше 14 годин в приміщенні СБУ, що знаходиться на вулиці Володимирській 33 у Києві, без представлення формального обвинувачення. Тим не менше, він не міг добровільно залишити приміщення, а також йому не було дозволено користуватися телефоном. Співробітники СБУ відмовилися назвати свої імена, але повідомили, що його затримання було вказівкою самого керівника Служби Безпеки України Валерія Хорошковського. Крім того пану Забілому було запропоновано зайнятися якоюсь іншою роботою (наприклад йти вчителем в школу), припинити контакти з закордонними вченими і надати докази того, що його дослідження не є державною таємницею. Особистий ноутбук і два жорсткі диски були вилучені і не були повернені після звільнення.

Цей інцидент не винятковий. Як і всі попередні ( від моменту, коли Віктор Янукович взяв під свій контроль Україну в кінці лютого 2010) він є зразком залякування з боку СБУ та копіювання тактики В. Путіна і Д Медвєдєва у Росії. Жертвами цієї нової політики були журналісти, вчені, студенти та навіть духовенство. На сьогоднішній день на деяких з них продовжує чинитися тиск, інші зникли. Майно було конфісковано без належної правової процедури. В інших випадках суди стали учасниками в репресіях.

Світова Конференція Українських Державницьких Організацій (СКУДО) засуджує це повернення до совєтської тактики та імітації Кремля. Ми закликаємо міжнародне співтовариство прийняти до відома і виступити на захист прав людини в Україні. Крім того ми повідомляємо режим Януковича, що не допустимо зловживань у галузі демократії та прав людини. Якщо ця політика продовжиться, то ми будемо шукати санкцій та покарання через такі міжнародні організації як Організація Об’єднаних Націй, Рада Європи, Організація з Безпеки та Співробітництва в Європі, а також судові чинники і демократичні уряди, щодо нинішнього режиму в Україні та реабілітаційної і гуманітарної допомоги для народу України.

Published on 13 September 2010