“СТЕЖКАМИ СТЕПАНА БАНДЕРИ”

Якщо Ви шануєте славних предків, котрі віддали своє життя за нашу свободу, запрошуємо Вас відвідати одноденну автобусну екскурсію “СТЕЖКАМИ СТЕПАНА БАНДЕРИ” з циклу “Країна Героїв”

На Вас чекають:

Стрий. Батьківщина українського націоналізму. У 1914 році в цьому місті було сформовано Легіон Українських Січових Стрільців — найбоєздатнішу українську військову частину часів визвольної боротьби 1914-1921 років. 14 березня 1990 року у Стрию вперше в сучасній історії України було офіційно піднято синьо-жовтий прапор. І саме у цьому місті гартувався характер легендарного Провідника українських націоналістів — Степана Бандери. З 1919 до 1927 років він навчався в стрийській гімназії. В садибі, де на той час мешкав юний Степан, сьогодні діє Музей родини Бандерів. Також вартий уваги Меморіальний комплекс “Борцям за волю України”, створений на території колишньої стрийської тюрми, яка діяла від 1898 до 1963 року. На території цієї тюрми в 1990 році відбулись одні з перших в Україні розкопок жертв розстрілів радянського режиму.

Воля Задеревацька. Протягом 1933-1936 рр. тут з родиною проживав Степан Бандера. На основі колишньої плебанії, де мешкали Бандери, сьогодні створено музей-садибу цієї родини. В одній із кімнат музею — капличка, де батько Степана отець Андрій Бандера хрестив взимку дітей. На подвір’ї біля будинку закладено парк імені Степана Бандери та збудовано повстанську криївку.

Калуш. Місто здавна відоме солевидобуваням — від чого й походить його назва. З Калушем тісно пов’язаний життєвий шлях Степана Бандери. Після того як в листопаді 1918 року в Калуші було встановлено владу ЗУНР, батько Степана о. Андрій Бандера був призначений від Калуського повіту послом (депутатом) до парламенту ЗУНР. У листопаді 1928 року Степан Бандера організував у Калуші маніфестацію на честь десятиріччя створення ЗУНР, за що його вперше арештували. В 1929 році він був організатором мережі ОУН на теренах Калущини. Сьогодні в цьому місті є вулиця Степана Бандери. А в січні 2009 року в Калуші було відкрито льодовий Палац спорту імені Степана Бандери — один з найсучасніших в Україні.

Старий Угринів. Рідне село Степана Бандери. Тут діє його найбільший меморіальний музей. В експозиції можна зокрема побачити синьо-жовте знамено, виявлене при руйнуванні батьківської хати Провідника ОУН та посвідчення на ім’я Stefan Popel, під яким проживав Степан Бандера останні роки у Європі. Окрім цього на території комплексу можна побачити гранітну плиту на місці, де знаходились два перші пам'ятники Степану Бандері (знищені невідомими) та відвідати відбудовану плебанію о. Андрія Бандери, в якій проживала його сім’я з 1906 по 1933 роки. В Старому Угринові також знаходиться унікальна за назвою церква В’їзду Господа в Єрусалим, в якій служив о. Андрій Бандера; цвинтар, на якому поховані матір, сестри, дідусь та бабця Степана Бандери (сюди планується перенести його прах з М’юнхена) і Народний Дім, збудований з ініціативи Степана Бандери.

* * *

Ініціатори: Громадська організація “Підкова”, Інститут Громадського Лідерства (екскурсія проводиться на замовлення ЛМГО “Підкова” - ПП “Крилос Ком”, ліцензія № 329930 серія АВ від 08.06.2007р.).

Запис на екскурсію за контактами:
- Юрій т. (097)-063-43-23, (068)-844-33-80, vidviday.com.ua@gmail.com
- Ігор т. (067)-370-63-20, (093)-46-88-777.

План наступних екскурсій на www.vidviday.com.ua

Published on 7 September 2010