В Тернополі зшили рекордний прапор

В честь Дня незалежності та Дня Державного прапора в Тернополі пошили найбільший в Україні жовто-блакитний стяг. В обідню пору 22 серпня його розгорнули по периметру міського ставу. Жовто-блакитна лента мала ширину звичайного прапора – 75 сантиметрів. В довжину ж стяг мав 9,5 кілометра.

— Десять кравчинь працювали над прапором тиждень, - розповідає Євген Філь, голова Тернопільської обласної організації Української партії, підприємство якого виготовило прапор. - Найважчим моментом роботи було скріплення частин полотна в одне ціле, та змотування на одну котушку.

Євген Філь також, наголосив, що гідне пошанування синьо-жовтого стягу є підтвердженням високого рівня розвитку національної свідомості мешканців тернопільського краю. На його думку, саме Тернопільщина має право претендувати на звання родоначальника справжніх українських традицій та процесів національного відродження.

Вага рекордного прапора – близько 400 кілограмів. Його розмотували на набережній, везучи велику котушку на вантажівці. За ідеєю, прапор повинні були тримати дві тисячі ровесників незалежності – молоді люди у віці 19 років. Щоправда на практиці вийшло, що окрім 19-річних, до встановлення рекорду залучили людей найрізноманітнішого віку.

Після того як прапор було розмотано круг ставу, представник книги рекордів України Олександр Бурміцький зафіксував досягнення і видав представникам тернопільської влади підтверджуючий диплом.

Жовто-блакитне полотно, яке використовували для встановлення рекорду, в майбутньому планують порізати на 6,5 тисяч частин, і виготовити з нього прапори для державних закладів області. Частину рекордного прапора передадуть в музей, ще частину залишать, аби дарувати поважним гостям.

Орест Бартка

Published on 23 August 2010