Відбувся спеціалізований табір „Руса коса ім. С. Стецько”

З 13 по 18 липня на Львівщині відбувся спеціалізований вишкільний табір „Руса Коса ім. С.Стецько”, організатором якого виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Історія „Русої Коси” розпочалася ще з 2003 року у краснопільських лісах, коли було проведено перший всеукраїнський спеціалізований вишкільний табір для дівчат, які виявили бажання випробувати себе в екстремальних умовах, загартувати свій дух, поділитись досвідом та здобути нові знання.

Вишкільні табори для дівчат надалі проходили на території Тернопільської (2004 р.), Рівненської (2005 р.), Черкаської (2006 р.), Харківської (2007 р.), Волинської (2008 р.) та Сумської(2009) областей. Кожен табір був унікальним, абсолютно відмінним від попереднього. Вишколи запам’ятовуються різноманітними змаганнями, запеклими тереновими іграми, регбі та рукопашем, виснажливими аскетичними днями та раптовими нічними алярмами.

Не менш унікальним та захоплюючим був і цьогорічний табір, який проходив на території Львівської області, і який був приурочений до 90 річниці від дня народження Слави Стецько - української політичної діячки, лідера ОУН.

Метою проведення табору є формування активного провідного дівочого середовища серед членства МНК шляхом культивування ідеалів-рис, закладених в заповіді Волюнтариста, Катехизисі українського націоналіста, виражених в чинах визначних попередниць.

«Руса Коса» цього року проходила у формі комбінованого табору – 3 дні мандрівних і 3 дні стаціонарних. Маршрут проходив по Сколівських бескидах, де дівчата підкорили такі вершини, як Парашка, Секул, Лопата та ін. Окрім фізичного гарту та випробування вольових якостей, учасниці табору прослухали курс лекцій з лідерства, інших вузькоспеціалізованих галузей та змогли на практиці перевірити нові знання.

„Руса коса" — то не просто програма для дівчат, не просто табір чи відзнака, це філософія дівчини-українки, стиль мислення та світобачення, усвідомлення значення патріотичного виховання майбутніх берегинь українського роду.

„СИЛОЮ, КРАСОЮ! РУСОЮ КОСОЮ!”

Інформцентр МНК

Published on 29 July 2010