Міліціонерам Святошинського РУВС вручили «чорну мітку»

22 липня під Святошинським РУГУ МВС м. Києва відбулася акція протесту проти свавілля правоохоронних органів «Годі брехати!». Акція була присвячена розслідуванню справи Дмитра Ящука, який, як стверджують правоохоронці, покінчив життя самогубством в місцевому РУВС 13 червня.

Організаторами акції виступили ініціативна група зі Святошинського району та громадська ініціатива «Оновлення країни».

В заході взяли участь брат загиблого Юрій Ящук, близькі, друзі загиблого, активісти низки громадських організацій.

Спочатку громадські активісти вишикувалися перед РУВС з транспарантами «Міліція, годі брехати!», «Ми вимагаємо правди!» і т.д. Потім слово взяли представники сторони загиблого. Так, брат Дмитра Юрій Ящук заявив, що категорично не погоджується з офіційною версією МВС, що Дмитро повісився сам. Також Юрій наголосив, що вимагає спростувати наклепи, які поширюють деякі ЗМІ, що Дмитро ніби то приймав наркотики.

Потім родичі загиблого озвучили свої вимоги щодо подальшого розслідування справи:

1) вимога оглянути тіло;

2) вимога спростувати неправдиві дані щодо родини Ящуків, які з’являються в пресі;

3) вимога дізнатися прізвища підозрюваних у справі працівників міліції.

Наприкінці акції її учасники передали міліції «Чорну мітку» від громадськості з попередженням про те, що Святошинське РУВС занесене до «чорного списку» «Оновлення країни» як таке, що відзначилося системним порушенням прав людини.

«Ми будемо заносити до «Чорного списку» цілі установи, а також конкретних чиновників і правоохоронців, які відзначилися систематичним порушення прав людини або порушенням законодавства України. В Києві до такого списку ми вже занесли Шевченківське, а тепер і Святошинське РУВС», - зазначив координатор молодіжного руху «Оновлення країни» Сергій Пархоменко.

До речі, як повідомили учасники заходу УІС, після акції за ними довгий час слідували невідомі особи в штатському на авто. На думку організаторів акції, це могли бути або переодягнені міліціонери з Святошинського РУВС або працівники СБУ.

УІС

Published on 23 July 2010