Полтавська громада протестує проти того, щоб її коштом у місті «застовплювали» володіння царсько-гебістської Російської імперії

Заява національно-демократичних сил Полтавщини

Засоби масової інформації повідомили про намір полтавської міської влади до Дня міста (23 вересня) на «лева» (пам’ятник комендантові О.Келіну) посадити двоголового орла. Це нібито має повернути пам’ятникові вигляд, який він мав, коли до 200-річчя Полтавської вікторії (читай – української трагедії) його відкривав російський імператор Микола ІІ «Кривавий».

Але усі, хто знає про дії полтавської міської влади останнім часом, розуміють, що тут аж ніяк не йдеться про системне відновлення первісного вигляду пам’ятників минулих віків. Якби було так, то передусім був би відновлений у належному вигляді пам’ятник на могилі Івана Котляревського, який і досі стоїть без хреста, схожий на червоноармійський обеліск. Також був би відновлений хрест Іванові Стешенкові, міністрові освіти Української Народної Республіки, знищений більшовиками.

Насправді ж, на думку багатьох полтавців, міському голові А.Матковському та його «команді» важливо ще раз вислужитися перед кремлівськими карликами та їхніми малоросійськими полигачами. Така вже доля «дядьків отечества чужого» – не встиг одну капость українському народові зробити, як мусиш робити нову, а то «хазяїн-барин» розсердяться. Так і тут: весь український світ ще кипить обуренням на полтавських владців, котрі заблокували встановлення пам’ятника Гетьманові Іванові Мазепі, а Матковський і Ко готуються прибити на чоло міста ще одне клеймо імперської неволі.

Як повідомляють, обійдеться встановлення імперського стерв’ятника у 300 тисяч гривень. Це при тому, що в Полтаві у жахливому стані дороги, двори навіть у центрі міста, не кажучи вже про яку-небудь вулицю Південну.

Аналітики висловлюють припущення, що встановлення російського орла на День Полтави – це замовлення спецслужб Російської Федерації, яким потрібен конфлікт для зняття репету про захист пам’яток імперського минулого Росії.

До речі, герби навіть не царської, а сучасної Росії уже з’явилися на Сампсоніївській церкві. Куди далі спрямує свої кігті орел, що довбе українське серце ось уже скільки століть?

Вимагаємо облишити провокаційну акцію з встановленням російських стерв’ятників у Полтаві. Полтавська громада протестує проти того, щоб її коштом у місті «застовплювали» володіння царсько-гебістської Російської імперії.

Заяву підтримали:

- Провідник обласної організації ОУН І. Баб’як;
- Голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, народний депутат України М. Кульчинський;
- Голова Полтавської обласної організації партії “За Україну!”, депутат обласної ради О. Пустовгар;
- Представник обласної організації “Молода Просвіта” Є. Янкевич;
- Голова обласного відділу “Союзу українок” О. Калинич;
- Крайовий отаман Соборного козацтва “Січ” В. Убийвовк;
- Заступник голови обласної організації “Українська справа”,кандидат історичних наук В. Ревегук;
- Голова Полтавського обласного відділення міжнародної благодійної установи “Центр національного відродження” О. Карнаух;
- Почесний голова Полтавського обласного відділення об’єднання ветеранів П. Андрєєв;
- Голова обласного громадського оргкомітету з увічнення пам’яті Івана Мазепи та Самійла Величка В. Зайцев.

Published on 13 July 2010