Латвії об'єдналися націоналісти

У Латвії об'єдналися дві націоналістичні партії: Visu Latvijai! ("Все – Латвії!") і ТБ / LNNK ("Вітчизні і свободі / Рух за національну незалежність Латвії").

Рух Visu Latvijai! було створено на початку 2000-х років і згодом зареєстровано як партію. За підсумками виборів 2006 року до парламенту його представники не потрапили. Націонал-консервативне об'єднання ТБ / LNNK було створене в 1997 році. В даний час ця партія входить до складу правлячої коаліції, один з її представників (Каспар Герхардс) займає пост міністра транспорту.

Лідером нового об'єднання став представник ТБ / LNNK Роберт Зіле. В той же час було створено правління альянсу, в яке увійшли по чотири людини від кожної партії. Всі рішення нове об'єднання планує приймати колегіально. Рішення про об'єднання сил було прийняте за декілька місяців до парламентських виборів, які пройдуть в Латвії восени 2010 років.

Новий альянс має намір укріплювати статус латиської мови, захищати, пропагувати і підтримувати латиські національні цінності, а також ліквідовувати наслідки окупації Латвії московською імперією.

Добрий приклад для українців.

Published on 7 July 2010