«Українців знову прагнуть заганяти у партію!»

Восени 2010 року громадян України, в черговий раз, хочуть позбавити конституційного права обиратись до органів місцевого самоврядування. Такий висновок можна зробити, ознайомившись з головними позиціями законопроектів про місцеві вибори, які виносяться на розгляд Верховної Ради України.

Порушивши усі юридичні та моральні норми, представники парламентських партій, скасували проведення місцевих виборів, які мали б відбутись 30 травня цього року і напрацювали ще більш «драконівські» правила гри під час місцевих виборів. За блюзнірськими деклараціями щодо вдосконалення виборчої системи, повернення до мажоритарної чи змішаної виборчої системи, приховано небезпечний механізм повернення в «світле партійне минуле». Адже, на думку сучасних «законотворців», право висувати кандидатів у депутати місцевих рад потрібно надавати лише політичним партіям, осередки яких зареєстровано у конкретній адміністративній одиниці.

Для громадян України такий розвиток подій несе невеселі перспективи: голосувати доведеться не за тих, кого реально підтримуєш, а за тих, кого «допустять» до виборів. Спроби ж поодинці перемагати на мажоритарних округах знахабнілий адмінресурс також виглядають приреченими.

Тому єдиним виходом є гра на випередження: кожний українець вже сьогодні повинен визначитись, чи він особисто, чи делегована ним особа повинна відстоювати інтереси громади у конкретній місцевій раді. Узгоджені мешканцями кандидати зобов’язані невідкладно розпочати розробку програми розвитку кожної вулиці, кожного мікрорайону, працювати з людьми уже сьогодні. Тільки в такий, активно-громадський спосіб ми зможемо вчинити опір тим народним кровососам, які уже сплять і бачать себе у владних кріслах!

Олег Вітвіцький, лідер громадсько-політичного об’єднання «Українська справа»

Published on 29 June 2010