Приклад Молдови

Виконуючий обов`язки президента Молдови Міхай Гімпу підписав Указ, яким оголосив 28 червня 1940 р. Днем радянської окупації і розпорядився проводити цього дня щорічно заходи з вшанування пам`яті жертв радянської окупації і тоталітарного комуністичного режиму, а також зажадав виведення з території республіки російських військ, назвавши їх окупаційними.

Згідно Указу, щорічно 28 червня в Молдові проходитимуть заходи з вшанування пам`яті жертв радянської окупації. У всіх населених пунктах будуть приспущені державні прапори, скасовані розважальні заходи, відбудуться покладання квітів, а в 10 годин ранку пройде хвилина мовчання в пам`ять жертв радянської окупації.

Згідно Указу в.о. президента Молдови, на центральній площі Кишинева, перед будівлею уряду, мерія молдавської столиці встановить пам`ятник жертвам тоталітарного комуністичного режиму. Планується, що цього року відбудеться символічна закладка каменя.

В останньому пункті Указу Міхая Гімпу міститься заклик до виведення з території Молдови російської армії, яка названа окупаційною.

Як наголошується в документі, 28 червня 1940 р. Радянська Армія увійшла в Бесарабію (нинішня Молдова). Нинішні власті Молдови розцінюють цю дату, як анексію Бесарабії з боку СРСР. У радянські часи 28 червня святкувалося як звільнення Бесарабії і Кишинева від бояро-румунської окупації і возз`єднання з Радянською Батьківщиною.

УНІАН

Published on 24 June 2010