В Києві молилися за жертвами Голодомору 1932-33рр.

В суботу, 19 червня в столиці відбулася акція «Свіча моління», яка стала першим заходом в рамках кампанії «Не даму загасити свічу пам’яті», присвячену вшануванню жертв Голодомору 1932-33рр. За задумом організаторів, кампанія має охопити 30 країн.

Акція пройшла біля Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні що в Парку Слави. В рамках заходу було відслужено поминальну панахиду ієрархами українських церков – Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви.

Після закінчення панахиди до присутніх звернулися представники інституцій, які виступили організаторами кампанії – голова Інституту національної пам’яті, академік Ігор Юхновський та Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

Ігор Юхновський у своїй промові висловив жаль, що в акції відмовилася брати участь УПЦ Московського патріархату, яка, за словами академіка, вважає, що може служити молебень тільки в тому випадку, коли поруч не буде представників інших церков.

А Президент Світового конгресу українців Євген Чолій переповів жахливі хроніки подій 1932-33 рр. і наголосив, що сумарні втрати українського народу за неповні два роки склали 10 млн. осіб – 4 млн. безпосередньо заморених голодом і 6 млн. тих, хто не народився.

Пан Чолій ще раз підкреслив, що Голодомор має всі ознаки геноциду українського народу, що було неодноразово доведено експертами з різних країн Світу.

Сергій Пархоменко, УІС

Published on 21 June 2010