В Тернополі презентували дві нові книги про бандерівців

Одразу дві книги про діяльність українських націоналістів презентували у Тернополі. Із них читачі зможуть дізнатися про раніше невідомі факти з життя своїх земляків, членів Організації Українських Націоналістів (ОУН).

Організація Українських Націоналістів — найлегендарніша українська структура, яка впродовж понад восьми десятиліть провадить ефективну й жертовну боротьбу за здобуття та утвердження Української Самостійної Соборної Держави, - каже автор - історик та публіцист Святослав Липовецький. - Під час ознайомлення з історичними документами, матеріалами та статтями я помітив, що зараз дуже популярно говорити про Українську Повстанську Армію. Але чомусь дуже мало говорять про ОУН. Так у мене виникла ідея популяризувати цю історію, спочатку через статті, а тепер і в книгах.

Дві книги Святослава Липовецького — “ЧЕРВОНО-ЧОРНЕ. 100 бандерівських оповідок” та “ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби” — містять короткі історичні нариси, есе, спогади та світлини з життя героїв і відомих діячів ОУН.

Більшість відомих та анонімних героїв, яких називали “бандерівцями” чи “українськими буржуазними націоналістами”, так і не дожили до часу проголошення Української держави, - каже автор книги. - Багатьом довелося заплатити дорогу ціну за право бути українцем, не всім вдалося реалізувати свої мрії, проте вони залишили приклад і легенду про те, як їх можна реалізувати.

У книзі “ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби” - більше 50 світлин з особистого архіву Святослава Липовецького та архівів Центру національного відродження ім. Степана Бандери і ЦДВР. Також серед додатків книги є «Декалог»,“44 правила життя українського націоналіста”, “Приречення (Присяга) члена ОУН” та “Славень українських націоналістів”.

Частина матеріалів книги дублюється англійською. Тому, незважаючи на малий наклад, її читає українська діаспора в Австралії, Канаді, США та Великобританії, - додає Святослав Липовецький.

Книгою “ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби” Спілка Української Молоді в Україні розпочала свій культурологічно-просвітницький проект SERVUS.

У 20-30 роках минулого століття українська молодь віталася між собою словами “Servus, хлопче”, що означає: “Привіт!”, - додає Святослав Липовецький. - Через це з'явилася ідея назвати цей проект SERVUS і передати привіт усім тим, хто жив і творив цю країну.

Святослав Липовецький найближчим часом планує написати ще дві праці — коротку історію про діяльність Українських січових стрільців та Греко-Католицьку церкву. Вони вийдуть в рамках культурологічно-просвітницького проекту SERVUS.

За матеріалами ЗМІ

Published on 18 June 2010