«Козацькі могили-2010»

З 5 по 6 червня 2010 на території музея-заповідника «Козацькі могили», що розташовано в селі Пляшева (Рівненська обл..), на місці знаному в українській історії як «битва під Берестечком», пройшли щорічні урочисті заходи присвячені перемозі козацького духу.

Головні урочистості, що відбувались в неділю, традиційно розпочались Службою Божою в церкві св. Георгія при чоловічому монастирі, а цьогорічні, як і минулого, за участю Патріарха Київського і Всієї Русі-України Філарета.

Відмінностями цьогорічного заходу стали: заборона працівниками МВС політичної символіки; відсутність великої сцени для виступів творчих колективів і політиків, натомість змонтовано невеличке підвищення десь у куткові головної площі; кількість самих учасників склала третину в порівнянні з минулим роком; гостей з Києва (політична еліта) взагалі нікого. На підставі всього цього запитання: «В чому причина? Що нас очікує наступного року???»

При всіх недоліках цьогорічних урочистостей - захід відбувся !!! А його учасниками стали жителі Рівненської, Волинської, Львівської областей, представники різних громадських і політичних організацій, серед яких ВО «Свобода», молодіжний рух «Спротив», об’єднання «За Україну», Конгрес Українських Націоналістів (м. Рівне), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (осередки Рівного, Києва та Волині), «Українське Козацтво», «Братство ветеранів ОУН-УПА» (Волинського та Рівненського краю). Також під час проведення заходу відбувся традиційний ярмарок, на якому були представлені вироби народної творчості, книговидання патріотичного та художнього змісту, а також вироби харчової промисловості.

Прес-служба ВОО МНК

Published on 7 June 2010