Презентація збірки «Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині»

10 червня в літературній вітальні наукової бібліотеки Української Академії Банківської Справи НБУ відбулася презентація збірника документів, підготовленого Державним архівом Сумської області до 90-ліття Української Революції та 70-ліття Сумської області, «Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині»

Відкрила захід директор бібліотеки Надія Петрина, яка наголосила на тому, що збірник важко переоцінити, тому що історію Сумщини тепер можна вивчати безпосередньо з документів, які опубліковані в ньому.

Автор-упорядник збірника Геннадій Іванущенко, директор Державного архіву Сумської області, звернувся до одного із найскладніших періодів минулого нашої Батьківщини – історії доби Української революції та боротьби за збереження державності на території нинішньої Сумської області.

При відборі документального матеріалу враховувалась та обставина, що найбільше зацікавлення історією відбувається через вивчення історії рідного краю, тому основна маса документів узята з фондів Державного архіву Сумської області.

За словами Геннадія Іванущенка, збірник – це тільки спроба документального відтворення подій, бо основою будь-якого судження є точний і безсумнівний факт.

Книга складається з передмови, нарису-огляду та двох частин: документів, які висвітлюють події Української революції 1917-1920 років на території Слобожанщини, зокрема теперішньої Сумщини, та ілюстративних матеріалів. Свою розповідь автор-упорядник закріпив демонстрацією фото- та відеоматеріалів, історичних документів.

В обговоренні активну участь взяли присутні, зокрема завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін УАБС НБУ Іван Мозговий, керівник редакційно-видавничої групи з підготовки та видання книг Олег Корнієнко та ін. Вони відзначили вагомий внесок даної роботи у вивчення історії України, а саме - Сумщини.

А тим часом з офіційного сайту Сумської облдержадміністрації прибрали розділи "Голодомор в Україні 1932-1933 років" та "Сумщина: сторінки історії". Таким чином, ліквідовано не тільки один з найвідвідуваніших інформаційних ресурсів - знищено кількарічну працю істориків, дослідників, програмістів, краєзнавчі доробки вчителів та учнів області.

Published on 14 June 2010