Відлуння сталінізму

4 червня 2010 року студента 5 курсу хіміко-технологічного факультету НТУУ "КПІ" Івана Срібного, який проходить по політичній справі за спробу руйнування пам’ятника Леніну, виключили з ВУЗу.

12 травня у КПІ надійшов лист із прокуратури, в якому повідомлялося про те, що хлопець нібито скоїв «злочин» - брав участь у пошкодженні пам’ятника Леніну 30 червня 2009 року.

Докладніше про ситуацію розповів адвокат Івана Срібного, член Ради правління ГО «Люстрація» Сидір Кізін: «Згідно із законом ніхто не може бути винним у вчиненні злочину інакше, як за вироком суду, який набув законної сили. В цьому ж випадку справа ще навіть не почала слухатись.

Зазвичай студентів виключають з вузів на основі подання декану факультету. Але факультет Івана підтримує і хоче залишити (навчається хлопець добре), декан і викладачі відмовились підписувати таке подання. Тоді «надзвичайна комісія» ректорату «з профілактики правопорушень» майже одноголосно проголосувала за його виключення з приблизним формулюванням: "за дії, які не відповідають високому званню студента". Після голосування один з викладачів факультету спитав у комісії: "А що, якщо суд визнає хлопця невинним?" - "Тоді хай поновлюється", була відповідь».

Нагадаємо, 28 травня 2010 року відбувалося судове засідання у справі щодо Миколи Коханівського, Олександра Задорожного, Андрія Тарасенка, Богдана Франта та Івана Срібного, які обвинувачуються у пошкодженні пам'ятника Леніну на Бессарабській площі. Наразі суд тільки прийняв справу до розгляду. 17 червня 2010 року на 15 годину призначене перше судове засідання.

Закликаємо українську патріотичну громадськість спільно виступити на захист Івана Срібного та товаришів. Зупинимо маховик неосталінських репресій.

Василь БЕРЕЗА

Published on 7 June 2010