Заступник Табачника Петро Куликов визнав, що називав студентів «бидлом»

4 червня під стінами Міністерства освіти і науки України відбувся перфоманс за участю громадських активістів – студентів, аспірантів, літераторів, - метою якого було відправити тролейбусом «на захід» заступника міністра освіти і науки Дмитра Табачника Петра Куликова, який під час акції протесту проти свого патрона 31 березня в коментарі телеканалу СІТІ обізвав студентів, які зібралися на мітинг, «бидлом».

За словами учасників сьогоднішньої акції, заступник міністра повинен піти у відставку, бо подібні висловлювання не припустимі для державного службовця.

Сама акція полягала в тому, що її учасники брали заздалегідь виготовлені one way tickets (квитки в один кінець) із зображенням Д.Куликова, і під «Марш слов’янки» (натяк на показне слов’янофільство патрона Куликова Табачника) сідали з ним в маршрутки або чіпляли ззаду до тролейбусів, які відбували в напрямку КПІ.

«Акція має символізувати від’їзд пана Куликова зі свого нинішнього місця роботи, іншими словами – його відставку, за яку всі студенти, яких образив у своєму коментарі зам Табачника, будуть змагати», - каже громадський активіст Євген Золотарьов.

«Ми підготували судовий позов з приводу висловлювань пана Куликова і в понеділок передамо його до Оболонського районного суду», - додає студент КНЕУ Тарас Мокляк.

На той момент, коли акція досягнула своєї кульмінації, до МОН під’їхав і сам «винуватець» дійства – Петро Куликов. Його одразу обступили мітингувальники, вимагаючи пояснити, що він мав на увазі, називаючи студентів «бидлом». Попри вимоги публічно вибачитися, замміністра сказав, що робити цього не буде і знову повторив свою фразу 2-х місячної давнини: «Ті, хто стояв на підтримку Табачника – то справжні студенти, а всі інші, хто тут був – то бидло!».

«Куликов має вибачитися за свої слова, якщо, звичайно, у нього є хоч крапля гідності. Якщо ні, то ми через суд або шляхом масових протестів змусимо цю людину піти у відставку, змусимо понести справедливе покарання», - резюмував по закінченні заходу співкоординатор «АнтиТабачної Кампанії» Сергій Пархоменко.

Сергій Багряний, УІС

Published on 7 June 2010