«Янукович: сто днів ганьби та брехні»

4 червня в Києві Молодіжний рух «Спротив» провів акцію під назвою: «Янукович: 100 днів ганьби та брехні», яка була присвячена першим ста дням перебування Віктора Януковича на посаді Президента України. Учасниками акції стали студенти, представники громадянського суспільства, небайдужа та активна молодь.

Колона розпочала свою ходу від Верховної Ради повз Кабмін до Українського дому, де виступав якраз В.Янукович. В ході акції спецпідрозділи «Барс» блокували прохід учасникам біля Кабінету Міністрів, але молодь прорвалась і продовжила свою ходу, яка завершилась біля підступів до стадіону «Динамо», де учасники акції остаточно були взяті в кільце «Барсом». Але навіть за таких обставин прямо біля турнікетів недалеко від стадіону відбулося символічне покладання вінків свободі слова, малому бізнесу та українській молоді.

Молоді люди тримали в руках сто табличок, кожна з яких символізувала один день Януковича в ролі Президента. Частина табличок описувала ганьбу, якою супроводжувався той чи інший день перебування Януковича на найвищій посаді в державі. Інша частина, яка називалася «брехня» – це таблички, які перераховували невиконані передвиборчі обіцянки Януковича та його команди.

Ось лише п‘ять з п‘ятидесяти прикладів того, як встиг зганьбитися Віктор Янукович вже за перші 100 днів перебування при владі:

укласти зрадницький газово-флотський пакт Медведєва-Януковича;

відновити цензуру в ЗМІ;

скасувати місцеві вибори;

збільшити витрати на утримання себе та інших чиновників на 400 000 000 гривень;

створити найчисельніший в Європі Уряд, в якому не має жодної жінки, та який досі не спромігся на економічні реформи.

Ще однією метою заходу було нагадати Віктору Януковичу його передвиборчі обіцянки, які вже за перші 100 днів перетворились у брехню. П‘ять з них:

запровадити щомісячні соціальні виплати на дітей до 18 років;

побудувати 100 тисяч квартир для молоді щороку, а протягом 10 років - 1 мільйон;

ввести 5 років податкових канікул для малого бізнесу;

збільшити держзамовлення в українських ВНЗ до 75 %;

скасувати призов на строкову військову службу.

Родзинкою акції стала народна забава «Вінок нападає на Януковича», участь в якій мали можливість взяти всі бажаючі.

Заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іван Кішка заявив, що ця акція демонструє зневажливе ставлення молоді до Януковича, що свідчить про його без авторитетність та відсутність поваги серед молоді.

Андрій Фіщук, член МР «СПРОТИВ», Молодіжний Союз «Наша Україна»: «Провал Януковича на зовнішньополітичній арені внаслідок здачі національних інтересів у питаннях флоту і газу, його плазування перед Медведевим, Путіним і Обамою – речі очевидні й не сприйнятні для українського суспільства. Людей від рішучих дій стримує очікування, що Янукович вирішить економічні та внутрішньополітичні проблеми. Мета молоді, як частини українського суспільства – нагадати про ті основні обіцянки, які вже мав би виконувати Янукович. Адже подальше зволікання з реформуванням української економіки, підвищенням стандартів життя молоді та інших верств населення, призведе до набагато гірших наслідків, ніж останні, такі невигідні для України, зовнішньополітичні рішення».

«Сьогоднішня акція, яка організована молодіжним рухом «Спротив» є яскравим відображенням негативного ставлення молоді до політики Януковича за сто днів його перебування на пості Президента України. Даний захід є лише стартом – подібні акції будуть проведені в усіх регіонах, де буде дана об’єктивна оцінка тим негативним процесам, які відбуваються під егідою Януковича не тільки на державному рівні, а і на регіональному», - заявив член МР «Спротив» Іван Крулько, голова Молодого Народного Руху.

Прес-служба КМО МНК

Published on 7 June 2010