«Не дамо перетворити Україну на Росію!»

Тринадцять молодіжних організацій Сумщини заявили про участь у новоствореному молодіжному рухові «Спротив», який нещодавно було проголошено на столичному рівні. Сумські «молодіжки» підписали декларацію співпраці та меморандум, у яких ідеться: «Дії нинішньої влади є такими, що підривають державність, суверенітет України та її авторитет у світі. Режим Януковича своїми діями демонструє, що є маріонетковим, і продовжує багатовікову війну московської імперії проти українського народу». Відтак молодь заявляє про свій намір захищати Україну й діяти при цьому скоординовано.

Після київського об’єднання Сумщина стала однією з перших областей, де створено регіональний «Спротив», зазначив голова «Молодого Народного руху» Іван Крулько. На прес–конференції у Сумах він підкреслив, що нове об’єднання не підтримуватиме жодної політичної сили — в рамках спільних ініціатив «Спротиву» заборонено використовувати символіку конкретних партій і блоків.

У «Спротиву» обов’язково буде юридичний супровід, запевняє член центрального проводу Молодіжного націоналістичного конгресу Сергій Кузан, сам фаховий юрист. Адже сьогодні студенти почали відчувати явні утиски з боку адміністрацій ВНЗ, зафіксовано порушення прав молодих людей і при сутичках з міліцією.

Як приклад уже зовсім абсурдного порушення прав студентів керівники «молодіжок» навели факт, зафіксований у Києві. Студентку–відмінницю не пустили до аудиторії, де читав лекцію президент Росії Дмитро Медведєв, бо вона була вдягнена у футболку із портретом... Шевченка. Чи не занадто як для університету, що носить ім’я Тараса?

Україна молода

Published on 3 June 2010