Українці Канади на захист України

З ініціативи Конференції Українських Державницьких Організацій в Канаді під патронатом Конгресу Українців Канади в Торонто 30 травня біля генерального консульства Росії пройшов велелюдний мітинг на захист України, її державного суверенітету, честі та територіальної цілості.

Представники організацій - членів оргкомітету мітингу в обороні України (зокрема Ліга Українців Канади, Спілка Української Молоді, Ліга Українок Канади, Товариство колишніх вояків УПА, Товариство колишніх українських політв’язнів та інші) приєднуються до протестів українських громадян на всій території України, які протестують, щоб засудити імперські амбіції Росії, зокрема рішення, яке дозволяє збройним силам Росії залишатися на українській землі.

«Ми поділяємо обурення з приводу явного порушення Конституції і основоположних інтересів безпеки України. Ці безвідповідальні дії будуть дестабілізувати Севастополь і Крим, а також представляють загрозу для територіальної цілісності України та її суверенітету. Найбільш тривожним є те, що це рішення тепер є частиною поведінки, не гідної президента та уряду України, а, швидше, зрадників держави на користь імперських амбіцій Росії», - наголошують учасники акції.

Представники української діаспори засуджують неконституційне створення більшості у Верховній Раді, незаконне призначення українофобів до Кабінету міністрів, відмову від усіх ядерних матеріалів, та передання їх Росії та США, передачу Росії контролю над іншими стратегічно важливими галузями держави.

Учасники акції обурені зрадницькими заявами президента і крамольними планами кабінету міністрів, що є викликом проти конституційного статусу української мови як державної мови України, загрозою територіальної цілісності України в результаті підриву національної єдності, фальсифікацією і глузуванням в питаннях історичного опору і перемоги українського народу над колоніальним гнобленням, особливо неприйнятна і принизлива неповага до жертв Геноциду-Голодомору і борців ОУН-УПА.

Сергій ВЕРЕСЕНЬ

Published on 3 June 2010