Пам’яті Івана та Юрія Лип

Українська Видавнича Спілка імені Юрія Липи видрукувала впорядкований Галиною Дольник збірник матеріалів Всеукраїнської наукової конференції пам’яті Івана та Юрія Лип «Четверті липівські читання», котра була проведена історико-філологічним факультетом Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Ушинського та Благодійним фондом імені Івана та Юрія Лип в Одесі. (В 2010 році виповнюється 145 років з дня народження Івана Липи і 110 років від народження його сина Юрія).

Збірка вмістила 26 доповідей дослідників з різних регіонів України. Коротку передмову написав історик Віктор Рог. Автори намагаються всебічно вивчити та проаналізувати життєвий і творчий шлях Івана та Юрія Лип, як в контексті доби, так і з точки зору значення для сучасності і майбутнього.

Видання буде корисним філологам, історикам, політологам, всім, хто цікавиться історією України та здобутками її визначних культурних і громадських діячів. Матеріали Четвертих липівських читань – не лише посильний внесок до популяризації творчості видатних синів України, а й спонука до подальших, глибших і впевненіших кроків у галузі дослідження і розвитку ідей та концепцій, які сповнювали душі і серця Івана та Юрія Лип, їх соратників і послідовників.

Василь БЕРЕЗА

Published on 2 June 2010