Мешканець Санкт-Петербурга переміг у тернопільському супермарафоні

55-річний Геннадій Логвиненко з української діаспори в місті Санкт-Петербург став переможцем змагань "Супермафон 100 км за 24 години", які традиційно проводяться в Тернопільській області до Свята Героїв. Чоловік подолав дистанцію за 12 годин 30 хвилин.

Напередодні змагань Геннадій Борисович перебував у Києві - приїхав до столиці України для участі в акціях опозиції проти політики діючої влади. Про змагання довідався на сайті "Майдан". Вирішив взяти в них участь. Спеціально для цього приїхав у Тернопіль і на кілька днів орендував квартиру.

—Я родом із Донецької області, — розповідає про себе Логвиненко. — Вже десять років живу в Росії. Дружина моя з Прибалтики – виходить, ми живемо на нейтральній території. Петербуржець вважає себе справжнім патріотом України.

— Українець в Росії - також українець, — заявляє. — І якщо “кремлівський карлик” вирішить зазіхнути на нашу Батьківщину, то нехай знає, що в тилу він має таку людину, як я.

Геннадій Борисович подолав стокілометрову дистанцію за 12годин 30 хвилин. Він на півгодини відстав від трійки двадцятирічних хлопців, які подолали маршрут першими. Однак, за правилами змагань, переможцями вважаються усі, хто подолає дистанцію за 24 години. Логвиненко розповів, що справитися з таким завданням йому було зовсім не складно.

— Я раніше брав участь в забігах на довгу дистанцію, — каже чоловік. — На змаганнях у Петербурзі за 24 години пробіг 207 кілометрів. Але в Тернополі змагання унікальні тим, що весь маршрут - це відкрита місцевість. Дуже цікаво й одночасно складно.

Загалом у супермарафоні взяло участь 23 бігуни-аматори. Старт учасникам дали на Театральному майдані Тернополя о 19-й годині 22 травня. Маршрут марафону має вигляд трикутника. Учасники проходять дистанцією два райцентри області - Зборів і Козову, в підсумку повертаючись на місце старту. Цього разу до фінішу дійшло дев’ятеро учасників - Віталій Бондарчук, Тарас Пелешок, Віктор Тимощук, Геннадій Логвиненко, Андрій Міщук, Віктор Березовський, Олександр Камінський, Андрій Янович і Володимир Ковалик.

Найстаршим переможцем забігу став 57-річний тернополянин Віктор Березовський. Він є ветераном "Супермарафону" - перший раз перемагав у цих змаганнях 29 років тому, у 1981 році. Цьогоріч на 100 кілометрів він витратив майже 18 годин.

Єдина дівчина, Олеся Мисак, яка зголосилася до участі в стокілометровому забігу, подолала 36 кілометрів і зійшла з дистанції.

В марафоні також взяли участь двоє членів ТОО МНК – Іван Кізюк та Юрій Лотоцький, які подолали 75 кілометрів дистанції.

Забіги на 100 кілометрів у Тернополі почали відбуватися за ініціативи місцевих туристів у 70-х роках минулого століття. В часи перебудови їх не проводили. Тернопільський туристичний клуб "Кристал" відновив супермарафон у 90-х роках. Відтоді його традиційно проводять наприкінці травня і присвячують Святу Героїв.

Організаторами виступили Молодіжний націоналістичний конгрес, Тризуб ім. Степана Бандери, НСОУ Пласт та тур-клуб Файні Мандри.

Прес-служба ТОО МНК

Published on 27 May 2010