Свято Героїв

23 травня 2010 року українська громада Буковинського краю відзначала Свято Героїв, організоване Чернівецьким обласним товариством політв’язнів та репресованих і Організацією Українських Націоналістів (ОУН). Урочисті заходи відбулися біля пам’ятника Жертвам комуністичного режиму, що встановлений на Руському цвинтарі в Чернівцях. Початок заходу освятили Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ КП Данило та вікарій Буковинський Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ отець Валерій Сиротюк. На урочистому зібранні було зачитано вітання Святійшого Патріарха Київського і всія Русі-України Філарета з нагоди Дня героїв та 100-річчя від дня народження провідника ОУН-УПА Степана Бандери.

В цей день від імені Голови ОУН Степана Романіва та виконавчого директора Світового Ювілейного Комітету з відзначення Року Степана Бандери Тараса Рондзістого вручалися подяки громадським діячам за активний внесок у відзначенні 100-річчя від дня народження та 50-ччя загибелі видатного державника - Провідника ОУН Степана Бандери.

Серед виступаючих Д. Костельний – голова міського товариства політв’язнів та репресованих, В. Сідляр – генеральний директор машинобудівного заводу, В. Косяченко – член обласної ради «Просвіти», І. Лисишин – голова ветеранської організації Глибоцького району (І. Юхновського), З. Варварчук, В. Маневич та ін.

Дуже шкода, що з року в рік залишається все менше живих героїв – учасників тих подій.

Володимир Матущак

Published on 28 May 2010