Свято Героїв у Львові

24 травня, у Львові та області проходили урочисті заходи у рамках відзначення Свята Героїв. У Львові святкові заходи розпочалися з покладання кошика квітів до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі. Участь у покладанні квітів взяли голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови Львівської ОДА Ігор Держко, керівник ДПА у Львівській області Костянтин Зінкевич, відомі громадські та політичні діячі та ветерани національно-визвольних змагань. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Там же відбулося запалення лампадок на могилах визначних діячів Львівщини. Голова Львівської облради також поклав квіти на могилу Ольги Басараб.

Голова ЛОО Товариство політичних в’язнів та репресованих Петро Франко нагадав, що на цьому Меморіалі поховано 360 полеглих січових стрільців.

Далі учасники Свята Героїв переїхали на Личаківське кладовище, де поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, полеглим в обороні Львова у 1918–1919 роках.

Опісля цього, представники влади переїхали до пам’ятника Степану Бандері, де розпочалося урочисте віче. Уже біля пам’ятника Степанові Бандері з’явився заступник міського голови із гуманітарних питань Василь Косів та депутати Львівської міської та обласної ради. Також там були нардепи Володимир В’язівський та Андрій Парубій.

Після урочистого віче у центрі міста: вулицями Степана Бандери та Коперніка до пам’ятника Шевченку пройшла багатотисячна хода «Український марш», в якому взяли участь багато партій та громадських організацій, зокрема Братство ветеранів та репресованих, Союз українок, Конгрес українських націоналістів, Українська партія, Молодіжний націоналістичний конгрес, За Україну!, Тризуб та інші. Під час цього дійства відбувалося урочисте покладання квітів до пам’ятників та меморіальних знаків героїв національно-визвольного руху.

Перед учасника маршу пройшли парадом учні навчальних закладів міста.

Закінчилося святкування у центрі міста, біля пам’ятника Шевченка, де відбувся багатотисячний мітинг.

«Ми зібралися вшанувати пам’ять наших героїв, – сказав син головнокомандувача УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич. – Не героїв Радянського Союзку. Не героїв Речі Посполитої, а наших національних героїв. Два тижні тому, тут, на проспекті, влаштували шабаш сталіністи, які хотіли відродити пам’ять про Сталіна, Леніна, Берію, Дзержинського, Кагановича і сотні кривавих імен, які покрили себе ганьбою. Це міжнародні злочинці, які пролили море крові всіх народів світу. Вони хотіли їх вшанувати, підняти на п’єдестал. Але для того вони мали відгородитися від львів’ян. Сюди не пропускали нікого, тільки за спеціальними перепустками. Сьогодні вхід відкритий і ми зібралися тут, щоб вшанувати наших героїв. Їх не перечислити, але тільки у 20 сторіччі назву їх декілька – Петлюра, Кирило Осьмак, Євген Коновалець, Чупринка, Бандера, Василь Стус, о.Микола Хмельовський і ще багато-багато інших. І ми сьогодні схиляємо голови перед їхньою пам’яттю, віддаємо їм шану. Ми сьогодні вшановуємо День героїв і День перемоги нашого духу, справжнього українського духу».

Published on 25 May 2010