Стефан РОМАНІВ: Захистити права українців в Росії

На фоні майже щотижневих теплих зустрічей лідерів України та Російської Федерації і ряду проросійських ініціатив нового українського керівництва неабиякий резонанс викликала заява української діаспори в Російській Федерації про шалений тиск з боку російської влади.

Для УІС ситуацію погодився прокоментувати голова проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан РОМАНІВ.

Українська діаспора в Росії перебуває в нестерпних умовах, - зазначає Стефан Романів. - Приниження національної гідності та регулярні порушення елементарних людських прав українців в Росії неодноразово ставали причинами обурення та відповідних акцій з боку ОУН, а також українців в світі, в рамках таких структур як Світовий Конгрес Українців, Українська Всесвітня Координаційна Рада, Cвітова Конференція Державницьких Організацій та інші.

Згадаємо погром церкви УПЦ (КП) в Ногінську, вбивства активістів українських організацій, закриття українських бібліотек, репресії українських діячів на Дону і Кубані… Перелік цей не має початку і кінця. Поза рамками здорового глузду є те, що Мін'юст РФ вказує на три випадки «порушень законодавства» В.Семененком: участь у програмі на «Радіо Свобода», організація і проведення у 2009 році у Москві міжнародної науково-практичної конференції «Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку», а також керівництво заходами, присвяченими пам'яті жертв Голодомору, які були організовані в підтримку акції «Незгасима свічка» і документально-художньої виставки «Голодомор 1932-1933 років — геноцид українського народу», що була відкрита 25 листопада 2009 року у Києві.

На підставі цих фактів Мін'юст РФ зробив «висновок», що «…діяльність «Федеральної національно-культурної автономії українців Росії» спрямована на дискредитацію політичного курсу, який проводиться керівництвом Росії, з міжнаціональної єдності, і своєю діяльністю несе загрозу існуючому конституційному устрою…»

Давайте порівняємо, які права мають росіяни в Україні, порівняймо екстремістські заклики і провокаційні дії ряду так званих російських організацій в Україні, зокрема в Криму, Одесі, на Донбасі з культурологічною діяльністю українців на території Росії, - пропонує лідер ОУН.

На думку Стефана Романіва належно відредагувати на порушення прав українців мають не лише громадські установи, СКУ, Українська Всесвітня Координаційна Рада та CКУДО, але й офіційні державні органи та все українське суспільство.

Стан українців в Російській Федерації наочно ілюструє «щирість» заяв і запевнень російської влади в бажаннях налагодити «братерські і добросусідські» стосунки з українським народом. Толерувати таку ситуацію неприпустимо, - переконаний лідер ОУН.

УІС

Published on 21 May 2010