Україна стоїть на порозі авторитаризму і диктатури

Заява Проводу ОУН(б) щодо початку політичних репресій в Україні

Останні тенденції у внутрішній політиці України вказують на те, що країна обрала «білоруський шлях» розвитку і прямує до авторитаризму і диктатури. Так звана «українська влада» на чолі з Віктором Януковичем починає відкриті переслідування усіх, хто не згодний з її політикою і чинить хоча б мінімальний опір.

Відкриття кримінальної справи проти народних депутатів Андрія Парубія і Юрія Гримчака, регулярні виклики до Генеральної прокуратури інших опозиційних політиків, тиск на громадськість – все це є більш ніж красномовними ознаками того, що правлячі кола намагаються вибудувати жорстку владну вертикаль по типу російської чи білоруської. Для того, щоб остаточно втілити в життя свої задуми, їм залишається придушити українську опозицію і залякати активних громадян за допомогою репресій, податкового тиску, шантажу і т.д.

Непоодинокі прояви цензури в провідних українських ЗМІ, серед яких – телеканали 1+1 та СТБ, говорять про те, що влада збирається придушити свободу слова у той манер, як це було за часів Кучми, і взяти під повний контроль інформаційне поле країни.

В ситуації, коли над країною нависає загроза утвердження авторитарного промосковського режиму, своє вагоме слово має сказати український народ, на якого Конституцією України покладено захист суверенітету і територіальної цілісності України. Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає українців не бути байдужими і стати на захист української незалежності, на захист демократії, на захист наших традиційних цінностей та європейського вибору, яким несе загрозу нинішня влада.

ОУН(б) вимагає у керівництва держави припинити переслідування тих політиків та простих громадян, що не поділяють його, керівництва, позицію щодо внутрішньо і зовнішньополітичного курсу держави. Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає Віктора Януковича і його команду пам’ятати про досвід 2004р., коли наступ на свободи і права громадян призвів до зміни влади в країні.

Провід ОУН(б)

Published on 20 May 2010