ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби

Книга з такою назвою побачила світ у тернопільській друкарні «Укрпрінт-Захід», а її автором є історик Святослав Липовецький.

Видавець – Українська видавнича спілка (м.Київ).

Книга є початком культурологічно-просвітницького проекту «SERVUS».

«Започатковуючи наш видавничий проект, ми хочемо передати привіт усім тим, хто Жив, Мріяв та Творив до нас. Віримо, що хоч час i минає, але пам'ять залишається», - пише в анотації до книги її автор та упорядник.

Але повернемося до видання – у ньому, на 97 сторінках, вмістився короткий історичний виклад становлення, розвитку та діяльності Організації Українських Націоналістів (бандерівців).

Як наголошує Святослав, «ОУН є найлегендарнішою українською структурою, що впродовж понад восьми десятиліть провадить ефективну й жертовну боротьбу за здобуття та утвердження Української Самостійної Соборної Держави».

Видання, яке, до слова, присвячене 70-річчю створення Революційного Проводу ОУН, складається із 20 розділів, щедро ілюстрованих світлинами з архіву автора, Центру національного відродження та Центру досліджень визвольного руху.

Допитливий читач зможе ознайомитися із матеріалами, які висвітлюють тематику визвольних змагань на Наддніпрянській, Західній та Карпатській Україні, віхами створення УВО та інших організацій, найгучнішими процесами над членами ОУН, з життєписом Степана Бандери та Євгена Коновальця, спогадами про перебування націоналістів в місцях ув’язнення, хронікою створення УПА, діяльністю ОУН на еміграції, в підрадянській Україні та в період незалежності нашої держави.

У книзі вміщені також численні інформаційні додатки, перелік очільників Організації та індекс літератури, прочитавши яку, можна більше дізнатися про національно-визвольні змагання українського народу.

Придбати книгу можна, зголосившись за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 п. 4, тел. (044) 234-70-20

Юрій Заруцький

Published on 20 May 2010