Стефан Романів: Демократія в Україні під загрозою!

Режим президента В. Януковича продовжує згортання демократичних свобод в Україні – так прокоментував УІС Стефан Романів, голова проводу ОУН, колективні заяви українських журналістів телевізійних каналів «1+1» і СТБ про запровадження цензури та систематичні рішення влади про заборону громадян проводити збори та мітинги.

Перелік антидемократичних дій нової влади постійно розширюється: це формування урядової коаліції в спосіб, який порушує Конституцію та ігнорує результати парламентських виборів, узурпація керівництва парламентськими комітетами, яке відповідно до закону повинно належати опозиції, безпідставне звільнення з навчання студентів, які брали участь в кампанії проти призначення міністром освіти Д. Табачника, протизаконне затримання автобусів з громадянами, які хотіли взяти участь в опозиційних акціях протесту біля Верховної Ради, і зрештою, притягнення до кримінальної відповідальності ряду депутатів від опозиції.

На думку лідера ОУН, все це свідчить про те, що влада запроваджує в Україні авторитарну систему управління і контроль над суспільством значно жорсткіший, ніж це було за режиму президента Кучми. Немає сумніву, що режим Януковича спробує сфальсифікувати найближчі вибори до місцевих органів влади, якщо громадяни активно не захищатимуть своє волевиявлення.

С. Романів підкреслив, що обмеження демократії є не менш небезпечним для України, аніж укладення невигідних міжнародних договорів, які втягують країну у військово-політичну та економічну залежність від Росії. Головним суб’єктом і гарантом незалежності України є український народ, а не теперішня правляча верхівка. Якщо народ буде усунутий від впливу на політику держави через демократичні процедури, українська незалежність буде під реальною загрозою.

Саме тому, ОУН закликає українських громадян активно протестувати проти порушення демократичних прав і свобод, гарантованих Конституцією України. Сьогодні, подібно як в 2004 році, єдиною ефективною відповіддю на владне беззаконня і авторитаризм може стати загальнонаціональний рух спротиву, – заявив політик.

Також С. Романів звернувся до української діаспори із закликом розпочати міжнародну інформаційну кампанію в країнах світу, спрямовану на висвітлення антидемократичних дій нової української влади. Янукович намагається зберегти демократичне обличчя перед західними державами, повторюючи євроінтеграційні гасла свого попередника, однак на практиці йде шляхом Лукашенка і Путіна. Тому важливо донести світові правдиву інформацію про загрозу для демократії в Україні.

Українська інформаційна служба

Published on 18 May 2010