Влада вандалів

Інформація про акт вандалізму, скоєний Сумською облдержадміністрацією щодо виставки документів про український визвольний рух на Сумщині (місце скоєння: м. Суми, пл. Незалежності, 2. 4-й поверх облдержадміністрації)

Серед знятих з виставки документальних матеріалів:

1.Фото:

- генерала Армії Української Народної Республіки Олександра Грекова (нар. в с. Сопич Глухівського повіту) – військового міністра Директорії УНР, Головнокомандуючого Української Галицької Армії, завдяки якому було розбито і відкинуто 100-тисячну польську армію і забезпечено територіальну єдність України.

- генерал-хорунжого Василя Филоновича (народ. в с. Рогізне Сумського повіту), військового коменданта Сумщини, начальника оборони Сум і повіту у 1918 році, контррозвідника, архівіста, дипломата (віце-консул України в Грузії, м. Поті), начальника штабу Карпатської Січі у 1939 році (Карпатська Січ вела нерівні бої з угорськими фашистами – союзниками Гітлера). Після війни В. Филонович очолював світовий Союз українських ветеранів.

- керівника підпільного Сумського обласного проводу ОУН Семена Сапуна, знищеного разом з товаришами німецьким гестапо в Сумській тюрмі 20 лютого 1943 року.

- воїна УПА, керівника підпілля ОУН-УПА на Кролевеччині Іллі Кривенка «Чайки». Підпілля діяло до березня 1948 року, особливо ефективно в період штучно організованого голоду 1946-1947 років, забираючи в більшовиків награбований хліб, та віддаючи його голодним селянам.

- Фото відкриття першого в Україні пам`ятника Тарасу Шевченку (роботи видатного скульптора Івана Кавалерідзе) в Ромнах у жовтні 1918 року.

2. Листівки ОУН та УПА проти німецько-фашистських загарбників та сталінського режиму, виявлені в архівах СБУ. Листівки свідчать про героїчну боротьбу ОУН-УПА за незалежність України на території Сумщини, зокрема в Недригайлівському, Роменському, Конотопському, Кролевецькому районах.

На догоду «подєльнікам» з КПУ знищено кількарічну роботу науковців, архівістів, дослідників, яка доносила правду про недавні часи української історії.

Published on 18 May 2010