Cуми: кому служить нова влада

12 травня сорок друга сесія обласної ради розпочалася зухвалим зверненням антиукраїнських сил в особі комуніста Анатолія Руденка.

Депутат звертався до новопризначеного голови Сумської облдержадміністрації, регіонала Юрія Чмиря з закликом демонтувати виставку, присвячену участі земляків-сумчан у визвольній боротьбі українського народу.

Як істинний регіонал та політик з антидержавним курсом Чмирь миттєво дав вказівку про демонтаж виставки. За декілька години її вже не було.

Експозиція була презентована 24 серпня 2009 року до Дня Незалежності України та присвячена участі земляків-сумчан у визвольній боротьбі за здобуття Україною незалежності 1917-1991 рр. На копіях світлин були зображені видатні державні діячі Української Народної Республіки, учасники національного руху опору, що загинули від рук нацистського Гестапо, та події, пов'язані з проголошенням Незалежності України 1990-1991 рр. Виставка готувалася фахівцями і кожний її експонат пройшов колегіальне обговорення.

Цілком логічно, що у будь-якій країні відбувається ротація влади, але незмінними і святими для всіх громадян залишаються національна історія та пам'ять про здобуття державного суверенітету.

Ми не розуміємо, чим завинила перед Чмирем фотографія пам'яті Героїв Крут, або відкриття у місті Ромни пам'ятника Т.Г. Шевченку, або фото Олександра Грекова – генерала УНР.

Спілка Української Молоді «Сумщина» рішуче засуджує дії голови Сумської облдержадміністрації та вимагає повернути експозицію на місце або передати виставку до краєзнавчого музею міста. В Україні влада має бути українською, знати, поважати та шанувати Героїв України, що поклали своє життя за наше майбутнє.

Андрій Букін

Published on 17 May 2010