В Сумах відзначили шосту річницю студентської Революції на траві. 6 років потому студенти знову готові ставати до боротьби

12 травня в м. Суми було відзначено 6-у річницю початку так званої Революції на траві – виступу сумських студентів проти об’єднання трьох місцевих ВНЗ у Сумський національний університет на чолі з прокучмівським ректором Олександром Царенком. Тоді студентство організувало похід на Київ, внаслідок чого тодішня влада була змушена відмінити всі свої розпорядження і укази щодо об’єднання сумських університетів.

Цьогорічному відзначенню подій весни-початку літа 2004 р. передував студентський форум за участю понад сотні молодих громадських активістів з усіх регіонів України. Під час форуму відбулося обговорення стратегії і тактики боротьби студентів за свої права в умовах жорсткої реакції, яку інспірувало нове керівництво України на чолі з Віктором Януковичем. Потім учасники мали змогу переглянути фільм «Громада може», присвячений подіям 6-и річної давнини.

По завершенні показу до громадських активістів звернулися організатори та учасники Революції на траві, серед яких був і Олег Медуниця, тодішній голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Він наголосив, що приклад сумських студентів якнайкраще демонструє те, що за будь якої влади можна успішно боротися за свої законні права і здобувати перемоги.

«Нинішня політична ситуація змушує нас згадати події шестирічної давнини, пригадати досвід боротьби сумських студентів наприкінці весни-влітку 2004 р. За нинішніх реалій вам, представникам сучасного студентства, схоже, доведеться повторити шлях ваших колег з міста Суми», - підкреслив О.Медуниця, звертаючись до молоді.

Завершенням ж заходу став концерт на Майдані Незалежності Сум, під час якого присутніх радували своїм пісенним доробком українські гурти – «Рутенія», «Кому Вниз», «Самі свої», «Етсетера», «Контрабас» та «Вперше чую».

Сергій Пархоменко, УІС

Published on 14 May 2010