Провідник ОУН Стефан Романів відвідав Канаду

17-го квітня Голова Проводу ОУН (Б) Стефан Романів відвідав Едмонтон. В ході візиту він дав інтерв’ю українським ЗМІ, відвідав з делеґацією УДО пам`ятник жертвам Голодомору (де покладено вінок) і пам`ятник на честь перших українських поселенців в Канаді. Увечері відбувся бенкет у Домі Української Молоді (громадський центр в Едмонтоні), присвячений 60-літтю Ліґи Визволення України/Ліґи Українців Канади і 55-ліття Обєднання Жінок Ліґи Визволення України/Ліґи Українок Канади. У програмі бенкету виступив Голова з інформативною доповіддю про роль і діяльність Організації на нинішньому етапі державотворення в Україні. Гостями на багатолюдному бенкеті були присутні федеральні, провінційні і міські політики. Сумівська молодь влаштувала мистецьку програму. Разом з Головою у заходах взяли участь також Голова КУ Ліґи Українок Канади Христина Бідяк і голова КУ Ліґи Українців Канади Олег Романишин. В неділю, 18-го квітня, голова відвідав греко-католицький Собор, де взяв участь у світлій літургії.

19-го квітня Голова ОУН відбув зустріч з українською громадськістю в Торонто, на якій виступив з інформативною доповіддю, а після доповіді відповів на питання учасників зустрічі.

В ході візиту до Канади Стефан Романів зустрічався з та проводив наради з націоналістичним активом, ветеранами визвольних змагань, членством СУМ, мав зустрічі з представниками ЗМІ, відвідав Кредитову Спілку «Будучність».

Пропонуємо Вашій увазі фрагменти доповіді Стефана Романів в Едмонтоні.

Дорогі друзі і подруги. Насамперед від себе особисто та від імені цілого Проводу Організації Українських Націоналістів дозвольте привітати всіх присутніх з нагоди ювілейного відзначення.

Насамперед хочу привітати та подякувати за довголітню працю і боротьбу, за жертву крови, учасників національно-визвольних змагань, ветеранів ОУН –УПА, дивізійників, які в роки збройної боротьби в Україні і в умовах вимушеної еміграції з честю виконували свій обов’язок перед нацією. Дякую всім українцям Альберти, Едмонтону, зокрема членам ОУН, Ліги Українців Канади, Ліги Українок Канади, сумівцям за невтомний і багаторічний труд задля збереження нашої ідентичності, примноження наших здобутків, поширення правди про Україну в світі і захисту її честі та доброго імені.

Але мусимо усвідомлювати, що наша боротьба за визволення українського народу, за наповнення української держави українським національним змістом не завершена. «Нація – це щоденний плебісцит», - стверджував Дмитро Донцов.

Лише щоденна праця і боротьба за місце під сонцем, наполеглива, постійна і спільна праця з усвідомлення та організації, активізації і унапрямлення широких народних мас в Україні та за її межами, принципова і безкомпромісна боротьба з явними і прихованими ворогами нашої незалежності і національної перспективи завжди давала, дає і буде давати результат. Цьому нас вчить наша історія, наші провідники, в цьому нас переконує саме життя.

Після приходу до влади в Україні прокремлівського клану в особі Партії регіонів на чолі з Януковичем, та створення антиконституційним шляхом штучної парламентської більшості за участі комуністів, та уряду на чолі з україноненависником Азаровим, виникла явна загроза посягання на національні інтереси і честь України.

Зокрема це виражено в кадрових призначеннях в уряді, а насамперед призначення на посаду міністра освіти і науки українофоба Дмитра Табачника. Також не може не турбувати масова кампанія з дискредитації та паплюження Провідника ОУН Героя України Степана Бандери, командира УПА Романа Шухевича і національно-визвольного руху вцілому, яка набиратиме обертів з нагоди річниці перемоги СССР в травні 2010 року. Необхідно також протистояти згортанню архівних та наукових досліджень Голодомору та національно-визвольних змагань. Заяви з цього приводу пролунали з вуст депутатів від лівих сил та новопризначеного керівника СБУ Валерія Хорошковського. Звільнено директора галузевого архіву СБУ Володимира В`ятровича, активізувалися намагання змінити проукраїнську концепцію Інституту національної пам’яті, продовжується фальсифікація історії. Яскравим прикладом можна вважати спробу провести так звану виставку про «Волинську різню», суцільно антиукраїнську, брехливу і наклепницьку. Зусиллями наших науковців та молоді значною мірою нам вдалося зірвати антиукраїнський шабаш, але все це може мати далекойдучі небезпечні наслідки. Розгорнувся наступ на українську мову, українську церкву.

Державницькі політичні партії в Україні сьогодні значною мірою розсварені, деморалізовані і належним чином не протистоять сваволі і підступності антиукраїнського клану, котрий намагається обійняти незаконним шляхом, попираючи Конституцію і закони, всю повноту влади, добиваючись реваншу на всіх фронтах.

З метою протистояти всьому цьому на самому початку, з ініціативи ОУН (б) розгорнуто широкомасштабну загальноукраїнську безстрокову акцію «Честь України готов боронити!»

ОУН виразно декларує свою позицію, ми протистоїмо антиукраїнським діям влади. І, слід зазначити, що отримуємо відповідну реакцію, над нашими членами відбуваються суди, їх арештовують, їм погрожують. Яскравим прикладом є спроби засудити Миколу Коханівського та учасників пікетування українофобської виставки, погрози учасникам «АнтиТабачної кампанії».

На кого розраховувати в цій ситуації? До кого нам, націоналістам, апелювати? До влади? До пересварених меркантильних партійних лідерів та лідерчуків? До так званого світового співтовариства? ОУН має відповідь. Єдиним вірним союзником ОУН є український народ! Ми діємо в народі, з народом і для народу!

ОУН (б) тривалий час послідовно працювала і змагалася на ниві відродження української України. Ми всі домагалися визнання Степана Бандери Героєм України, визнання руху ОУН-УПА, українізації процесу освіти та патріотичного виховання молоді, визнання Голодомору геноцидом, єдиної державної української мови. Ми спільно отримали позитивні результати і сьогодні мусимо спільно їх відстояти.

На часі мобілізація всіх наших сил, координація наших зусиль, які єдині можуть дати позитивний результат. В цій боротьбі мусимо розраховувати лише на власні сили українського народу.

В рамках акції проходять кампанії «Молодь пам’ятає Шухевича», «Молоді про Бандеру», «Правда про УПА», «Героям слава!», патріотична гра «Джура», «АнтиТабачна кампанія» та ряд інших заходів, метою яких є просвітницька, виховна, мобілізаційна робота, недопущення антиукраїнського реваншизму.

Заходи розгортаються по всіх областях України та за її межами. Ряд обласних рад прийняли звернення до Європарламенту та Януковича щодо недопущення скасування звання Героя України Степанові Бандері, проводяться широкі презентації книг про ОУН і УПА, зокрема «Шлях Бандери», Степана Петелицького «До Освенціму за Україну», поширюється та готується до видання відповідна література.

Конкретною метою нашої кампанії є відставка Табачника, захист чесного імені Степана Бандери та ОУН-УПА, відстояння статусу української мови як єдиної державної та мобілізація і згуртування широких мас, зокрема молоді, для протидії спробам наступу на українську ідентичність, збереження набутків борців за українську державність та Помаранчевої революції.

В нашій спільній праці далі розраховуємо на вашу жертовність і солідарну підтримку. «Щоб мати право треба мати силу», - стверджував Микола Міхновський. Лише з сильною українською думкою і дією, з єдиним фронтом патріотичного масового руху змушені будуть рахуватися московські прихвосні. Лише таким чином ми зможемо гідно протистояти антиукраїнській загрозі. Розбудовуймо наш спільний фронт.

Дорогі друзі і подруги, в ці урочисті і тривожні дні нехай нас надихають приклади наших великих попередників - лідерів ОУН: Євгена Коновальця, ювілей якого будемо відзначати в 2011 році, Степана Бандери, річницю якого ми спільно відзначали минулого року, Ярослави Стецько, якій 14 травня виповнилося би 90 років. Нехай їхній Дух, їхній Чин, їхній Заповіт не дасть нам права на демобілізацію, укріпить нашу Віру, примножить нашу Силу і осяє шлях до Перемоги.

«Іскра вогню великого», яку розпалює ОУН вже понад 80 років в душах і серцях українців, нехай розпалить те Багаття, в якому дотла згорить антиукраїнська нечисть, і з попелу, як птиця Фенікс, постане Нова, Велика Україна – найкращий пам’ятник нашим славним попередникам, найкращий спадок нашим гордим нащадкам.

Слава цій Україні! Слава героям!

Інформація Ліги Українців Канади

Published on 13 May 2010