3 травня весь Нью-Йорк почув, що Янукович — яничар!

В понеділок, 3 травня, в Нью-Йорку, перед Постійним Представництвом України при ООН, а пізніше біля постійного представництва Російської Федерації відбувся мітинґ-протест проти антидержавної політики уряду України та посягань РФ на суверенність Української держави. Крім членів УККА до акції приєдналися представники СКУДО, Організації Оборони Чотрирьох Свобід України, Спілки Української Молоді, зокрема відділу в Нью-Йорку та Виппані (Н.Дж.), Союзу Українок Америки, Організації Жінок ОЧСУ, ВО "Свобода", "Української нової хвилі", Спілки Українських Студентських Товариств Америки тат інших.

Як ми всі бачимо, політика новообраного, язик не повернеться сказати, президента України Віктора Януковича є відверто антиукраїнською. Його дії неконституційні, антидержавницькі та зрадницькі. Кожен день перебування цієї особи на найвищому посту держави створює небезпеку державному суверенітету України. Зрозуміло, що в кожного, кому не байдужа доля нашої батьківщини, такі дії вищого керівництва країни викликають різке несприйняття і спротив.

3-го травня, на заклик Українського Конґресового Комітету Америки та з огляду на перебування Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенко, українці Нью-Йорку зібралися біля будинку Постійного предстваництва України при ООН, де перебував міністр, щоб виразити свій рішучий протест антиукраїнським та по своїй суті кримінальним діям Віктора Януковича, новоствореного уряду від меншості та продажної нелеґітимної Верховної Ради. До протестувальників Костянтин Грищенко, як і слід було чекати від представника яничарського уряду, не вийшов. Натомість, нехтувавши зустріччю з людьми — українцями — від імені країни котрих він начебто тут і перебував, той виступав на Конференції з виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в ООН, зустрічався з Державним секретарем США Гілларі Клінтон, з Верховним представником ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президентом Європейської Комісії Кетрін Ештон, міністрами закордонних справ інших країн. Протягом цих офіційних зустрічей малоймовірно, що він згадав яким чином його та керівників його уряду тут охарактеризували його ж земляки. Тому, очевидно, буде корисним нагадати якими епітетами нагородили пікетувальники сучасну правлячу в Україні кліку: "Грищенко — зрадник!", "Янукович — яничар!", "Янукович — бандит!", "Ганьба!" , "Геть Табачника!", "Геть московська флота", "Янукович — зрадник!", "Верховна Рада — зрада!", "Нам треба президента, а не губернатора!" та низкою інших. А щоб і для англомовної публіки бул зрозумілим, проти чого цей протест, періодично звучали й англомовні гасла: "Russia out Ukraine!", "Impeach Yanukovich!", "Ukraine is not for sale!", "Yanukovich — Russia's spy!", "Yanukovich go to jail!", "Arrest Yanukovich!", "Honor Constitution!" Траплялися гасла і менш дипломатичні, проте більш дохідливі: "Putin-butcher go to hell!", "Putin is the devil!", "Путін — терорист!", "Путіна — геть з України!", "Геть москалів!", "Путіна — на мило!", "Путіна — в Сибір!", "Russian butchers go to hell!". Також шановним дипломатам шляхом многоголосого скандування донесли думку, що на кого потрібно рівнятись, за чиїми принципами розбудовувати Українську державу і хто є істинними Героями України: "Бандера, Шухевич — Герої України!", "Степан Бандера — наш Герой!", "УПА — наші герої!", "Разом — нас багато, нас не подолати!", "Україна — наша!", "Слава Україні — Героям слава!", "Голод в Україні — геноцид!", Періодично мітинґувальники співали Гімн України, патріотичні та повстанські пісні.

Після маніфестації біля Постійного Представництва України при ООН на 51-ій Стріт, мітинґувальники разом з гаслами, транспарантами та під жовто-бакитними, червоно-чорним та зірково-смугастим прапорами організували хід по 3-ій Авеню. Перехожі ознайомлювались з вимогами маніфестантів, багато хто телефонував з цього приводу своїм близьким і знайомим. Кількість учасників акції поступово збільшувалась і, не зважаючи на будній день та експромт організації, виросла близько до трьох сотень.

За 100 метрів від амбасади Російської Федерації, на розі 3-ої авеню і 67 стріт, було повідомлено, що рішенням суду проводити маніфестацію безпосередньо перед будинком Посольства Росії заборонено. З однієї сторони, це стало дещо неприємною вісткою — адже з будинку амбасади мітинґувальників практично видно не було, з іншої — це мало свої переваги — провівши мітинґ багатолюдній на 3-ій авеню, акція привернула набагато більше уваги, ніж у випадку її проведення на бічній, 67-мій стріт.

А троє молодих активних сумівців, закидавши яйцями будинок Російської амбасади, таки змусили останніх звернути увагу на цю акцію протесту. Хоч місцева поліція була вимушена їх заарештувати, але невдовзі, після мітинґу, сумівців відпустили. Наприкінці акції протесту заступник Голови ГУ ООЧСУ Степан Качурак дав інтерв‘ю радіо "Voice of America", в якому коротко, але дуже виразно розповів про причини маніфестації та вимоги протестувальників.

С.Слуцький

Published on 11 May 2010